DRUGA NJEMAČKA LIGA

Andre Mijatović s Ingolstadtom osigurao titulu

Nedjelja, 17. svibnja 2015. 17:50 Napisao/la  SC

Damir Kreilach strijelac za Union Berlin

Kolo prije kraja druge njemačke nogometne lige momčad Ingolstadta je pobjedom protiv Red Bull Leipziga (2:1) osigurala naslov pobjednika. Već je otprije bilo poznato da će klub sljedeće sezone nastaviti natjecanje u Bundesligi, čekala se samo potvrda prvog mjesta koja je stigla ove nedjelje.

Veliki je to uspjeh kluba u kojem će sljedećeg vikenda, kada se okonča susret zadnjeg kola protiv Kaiserslauterna svoju igračku karijeru završiti Andre Mijatović. Bivši stoper Rijeke i Dinama današnju je pobjedu odgledao s klupe za pričuve, jednako kao i Ante Rebić u sastavu gostiju.

U pretposljednjem kolu pobjedu je upisao i Union Berlin, i to na gostovanju kod frankfurtskog FSV-a. Pogodak za konačnih 1:3 u 81. minuti susreta postigao je također bivši kapetan Rijeke Damir Kreilach u 81. minuti.

2. Bundesliga - 33. kolo

Ingolstadt - RB Leipzig 2:1 (Leckie 45-11m, Lex 76/Kaiser 4)

INGOLSTADT: Ozcan - Level, Roger, Hubner, Soares - Gross (74 Cohen), Bauer (39 Morales), Engel - Lex (82 Hartmann), Hinterseer, Leckie

RB LEIPZIG: Bellot - Teigl, Sebastian, Compper, Jung (46 Heidinger) - Demme, Khedira (77 Hierlander), Kaiser - Forsberg, Damari (61 Reyna), Poulsen

Rezultati 33. kola: Ingolstadt - RB Leipzig 2:1, 1860 Munchen - Nurnberg 2:1, Aue - Kaiserslautern 0:0, FSV Frankfurt - Union Berlin 1:3, Furth - Darnstadt 1:0, Sandhausen - Dusseldorf 0:2, St. Pauli - Bochum 5:1, Aalen - Heidenheim 2:4, Braunschweig - Karlsruher 0:2

Poredak: Ingolstadt 63, Darnstadt 56, Karlsruher i Kaiserslautern 55, Braunschweig 50...