Ove godine hrvatska reprezentacija odigrala je sedam utakmica, sezona je počela tek u rujnu nakon stanke zbog koronavirusa.
U sedam utakmica Hrvatska je primila čak 17 pogodaka, od rujna naovamo izbornik Zlatko Dalić nemoćno sliježe ramenima nakon svake utakmice kao da se utakmice događaju nekome drugome.
Dalićeve alibi priče nakon sedam utakmica imaju isto ishodište problema, evo konkretnog primjera:
- Ovaj gol je velika taktička greška Kovačića. Naši su stoperi stajali s jednom špicom Šveđana, a on stoji jedan metar od njih i osam metara od supanika, ostavlja prostor. Gubi poziciju, ide na bok, taktički dosta velika greška, nema potrebe da tamo stoji. On ionako nije idealan za igrati poziciju 'šestice', on više vuče prema 'osmici', ofenzivnijem igraču, koji donese višak u sredini, prolazi, a za 'šesticu' je puno važnije koliko dobro anticipira i čita igru. Nije važno koliko ste brzi i koliko ste dobar nogometaš, već kako stojite na terenu, a on ovdje ne stoji dobro u ovoj situaciji, prokomentirao je Nenad Bjelica pogodak Kulusevskog u 36. minuti utakmice između Švedske i Hrvatske (2:1.).
Propitivati sposobnosti igrača Chelsea nema potrebe, 26-godišnji Mateo Kovačić bivši je igrač Real Madrida, od 19. godine igra nogomet na najvišoj razini, 2013. godine iz Dinama je otišao u Inter...
Odavno se detaljno zna što Kovačić (ne) može igrati, davno bi Kovačić postao stožerni igrač Real Madrida da na višoj razini može igrati u defenzivnom bloku.
Prepustiti Kovačiću da pokriva (među)prostor u kojemu se pojavljuje igrač poput Kulusevskog, znači unaprijed izgubiti utakmicu!
Naravno da nije isto igrati protiv Francuske, Portugala ili Švedske, ali su u svim utakmicama isti temeljni principi slaganja defenzivnog bloka!
Ako u sedam utakmica zaredom protiv različitih protivnika defenzivni blok (ne) funkcionira na sličan način, ne može problem biti u igračima koji igraju na najvišoj svjetskoj razini.
Za onakav pogodak Kulusevskog nije krivac Kovačić nego Dalić!