Prijateljske utakmice: Srbija svladala Čile, Belgija poražena u Rumunjskoj

Srijeda, 14. studenog 2012. 22:12 Napisao/la  SC

Prijateljske utakmice: Čile - Srbija 1:3, Rumunjska - Belgija 2:1, Luksemburg - Škotska 1:2

ČILE - SRBIJA 1:3

Arena St. Gallen. Sudac: Kever (ŠVicarska).

Strijelci: 0:1 Marković (23'), 0:2 Đorđević (48'), 0:3 Đuričić (59'),1:3 Henriquez (87').

Crveni karton: Vidal (78').

ČILE: Pinto, Jara, O. Gonzalez (od 74' M. Gonzalez), Rojas, Iturra (od 46' Opazo), Fernandez, Vidal, Medel, Beausejour (od 70' Mena), Sanchez (od 20' Henriquez), Vargas (od 56' Gutierrez).

SRBIJA: Brkić, Ivanović (od 46' Lomić), Kolarov (od 46' Rukavina), Maksimović, Nastasić, Petrović (od 46' Đorđević), Milivojević (od 85' Ignjovski), Đuričić (od 60' Radovanović), Sulejmani (od 60' Tadić), Šćepović, Marković.

Nogometaši Srbije, idući protivnik Hrvatske u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo 2014. pobijedili su Čile 3:1 u utakmici odigranoj u Švicarskoj.

Čile je u 20. minuti ostao bez Alexisa Sancheza, napadača Barcelone, koji je nakon jednog neopreznog prekrašaja zaradio ozljedu zgloba. Sanchez je šepajući napustio travnjak, a prema pisanju španjolskih medija treba pričekati da splasne hematom da bi se napravile dodatne pretrage i utvrdila težina ozljede.

Čile je pak upisao peti uzastopni poraz, Srbija je odigrala dobro utakmicu i podignula samopouzdanje nakon loših rezultata u kvalifikacijama za SP.

RUMUNJSKA - BELGIJA 2:1

Arena Nacionala. Gledatelja: 5.000. Sudac: Bergonzi (Italija).

Strijelci: 0:1 Benteke (23'), 1:1 Maxim (32'), 2:1 Torje (66').

RUMUNJSKA: Tatarusanu, Latovlevici (od 46' Radu), Chiriches (od 46' Luchin), Gardos, Gaman (od 46' Torje), Chipciu (od 46' Tanase), Pintilii (od 46' Lazar), Nistor (od 46' Bourceanu), Maxim, Marica, Grozav (od 46' Stancu).

BELGIJA: Mignolet, Kompany, Van Buyten, Vertonghen, Gillet, Fellaini, Defour (od 46' Lukaku), Witsel, De Bruyne, Mertens (od 61' Mboyo), Benteke (od 57' Vossen).

Nogometaši Belgije poraženi su na gostovanju kod Rumunjske 1:2 koja je ovim slavljem djelomično isprala gorak okus nakon poraza od Nizozemske (1:4) u kvalifikacijama za SP. Rumunjski izbornik Piturca je na poluvremenu promijenio čak pet igrača, sveukupno sedam, ali domaćin je ipak pogotkom Torje u 66. minuti stigao do pobjede. Belgijanci su tako doživjeli prvi poraz nakon pet službenih utakmica u kojima su upisali četiri pobjede i jedan remi (Hrvatska 1:1).

LUKSEMBURG - ŠKOTSKA 1:2

Stadion Josy Barthel. Sudac: Zimmermann (Švicarska).

Strijelci: 0:1 Rhodes (11'), 0:2 Rhodes (23'), 1:2 Gerson (47').

LUKSEMBURG: Joubert, Schnell, Bukvić, Blaise, Mutsch, Gerson, Leweck (od 76' Laterza), Payal (od 46' Peters), Jänisch (od 53' Da Motta), Bettmer (od 71' Turpel) , Deville (od 64' Bensi).

ŠKOTSKA:  Gilks, Berra, Whittaker, Mulgrew (od 46' Kelly), Dixon, Hanley, Fletcher, Shinnie (od 70' Griffiths), Miller, Naismith, Rhodes (od 90' Davidson).

Nogometaši Škotske pobijedili su na gostovanju Luksemburg u debiju Billyja Starka koji ima ulogu vršitelja dužnosti izbornika. Ako ništa Škotska je protiv Luksemburga slavila nakon četiri utakmice bez pobjede.