Hrvatska U-17 reprezentacija pobijedila Izrael na otvaranju kvalifikacija za EP

Nedjelja, 14. listopada 2012. 17:23 Napisao/la  SC

Kvalifikacije za EP, 1. kolo. Hrvatska - Izrael 4:2  (Bašić 13', 17', Brodić 29', Roguljić 80'/ Ben Aharon 2',  Biton 69')

Kvalifikacije za EP

HRVATSKA - IZRAEL 4:2

Utakmica 1. kola kvalifikacija za EP, skupina 12: Hrvatska - Izrael 4:2 (3:1). Gradski stadion u Sinju. Sudac: Jurij Mozharovski (Ukrajina).

Strijelci: 0:1 Ben Aharon (2'), 1:1 Bašić (13'), 2:1 Bašić (17'), 3:1 Brodić (29'), 3:2 Biton (69'), 4:2 Roguljić (80').

Žuti kartoni: Iharoš, Mamić, Halilović (Hrvatska), S. Nasikovski (Izrael).

Crveni karton: Sarsour (74', drugi žuti).

HRVATSKA: Marić, Iharoš, Mamić, Šunjić, Džijan, Stolnik, Bašić, Roguljić, Brodić (od 73' Murić), Halilović, Vojković.

IZRAEL: Rahamim, Aviv, Cohen, Sarsour, Glazer, Biton, Fahima (od 25' Abuhatzera), Weissman (od 68' Eiloz), Aharon (od 59' Farhat), R. Nasikovski, S. Nasikovski.

Nogometaši mlade reprezentacije Hrvatske (U-17) na otvaranju kvalifikacija za EP pobijedili su u Sinju Izrael 4:2. Gosti su poveli u petoj minuti preko Ben Aharona, ali dvama pogocima Bašića i jednim Brodića, Hrvatska je na poluvrijeme otišla s dva pogotka prednosti.

Gosti su smanjili preko Bitona u 69. minuti, a šest minuta kasnije Halilović nije iskoristio penal. Ipak, u samoj završnici Roguljić je potvrdio pobjedu Hrvatske.