U-21 Hrvatska reprezentacija ostvarila četvrtu pobjedu u nizu

Utorak, 12. listopada 2021. 20:35 Napisao/la  SC

Impresivan start potiče realni optimizam iako je do kraja kvalifikacija na raspolaganju još 15 bodova

Igor Bišćan, mister 100 posto

Hrvatska U-21 reprezentacija ostvarila je četvrtu pobjedu u četvrtoj kvalifikacijskoj utakmici, Roko Šimić ostvario je hat-trick u prvom poluvremenu protiv Azerbejdžana.

Momčad Igora Bišćana suvereno je dokazala klasu više u prvom poluvremenu, utakmica je bila riješena za manje od pola sata, koliko je Hrvatskoj bilo potrebno da postigne tri pogotka.

U drugom dijelu ritam je očekivano pao, nije bilo potrebe za jurnjavom, Azerbejdžan je postigao utješni pogodak iz kaznenog udarca, Josip Šutalo ataktivno je glavom loptu od prečke poslao u mrežu za konačnih 5:1.

Od 69. minute domaćini su igrali bez isključenog Valizada, mogli su teže stradati, Ljubičić je u sudačkoj nadoknadi uzdrmao gredu.

Impresivan start u kvalifikacijama potiče realni optimizam iako je do kraja kvalifikacija na raspolaganju još 15 bodova.

Hrvatska 11. studenog igra protiv Estonije, 16. studenog gostuje u Austriji, 25. ožujka iduće godine domaćin je Austriji, 29. ožujka dolazi Finska, zadnju utakmicu 3. lipnja igra u Norveškoj.

AZERBAJDŽAN: Mehebalijev, Aghjabajov, Husejnov, Rzjajev, Karakoc, S. Abdullazade (46 Ahmadov), Valizada, R. Abdullazade (46 Gurbanli), Zulfugarli (70 Garahmadov), Alekperov (46 Džafarov), Yildrim (70 Alizada)

HRVATSKA: Pandur, B. Šutalo, Soldo, J. Šutalo, Čolina, Palaversa (82 Vasilj), Pršir (72 Bulat), Baturina, Kačavenda (72 Vidović), Šimić (82 Ljubičić), Marin (72 Biuk)

Kvalifikacije za U-21 EP: Azerbajdžan - Hrvatska 1:5 (Gurbanli 55-11m/Šimić 9, 14, 44-11m, Soldo 25, J. Šutalo 81), Finska - Austrija 3:1 (Skytta 19, 58, Antman 86/Greiml 68)

Skupina A, poredak: Hrvatska 12 (4), Norveška 9 (4), Austrija 9 (5), Finska 7 (4), Azerbajdžan 1 (4), Estonija 0 (5).