U-21 Hrvatska osigurala dodatne kvalifikacije za plasman u završnicu

Utorak, 15. listopada 2024. 20:01 Napisao/la  SC

Utakmicu u Koprivnici u drugom poluvremenu odlučio Luka Vušković prvim pogotkom u nacionalnom dresu

Hrvatska U-21 reprezentacija pobjedom (3:2) protiv Grčke u zadnjem kolu natjecanja po skupinama ostvarila je pravo na dodatne kvalifikacije kao drugoplasirana reprezentacija u Skupini G.

Utakmicu u Koprivnici u drugom poluvremenu odlučio je Luka Vušković prvim pogotkom u nacionalnom dresu, Vušković je nakon ubačaja iz kuta glavom loptu skrenuo u mrežu - 3:2.

Prvo je poluvrijeme završilo nedlučeno na šokantni način, Grci su dvama pogocima u sudačkoj nadoknadi izjednačili.

Imali su obje reprezentacije nekoliko izglednih prilika u nastavku utakmice, u hrvatskoj momčadi prednjačio je Ivanović, na drugoj strani Čavlina je spašavao.

Ždrijeb dodatnih kvalifikacija održava se u četvrtak.

HRVATSKA: Čavlina, Valinčić, Vušković, Prpić (45 Barzić), Hrgović (46 Cvijanović), Kačavenda (64 Crnac), Belcar, Soldo, Vidović (64 Zvonarek), Ivanović (78 Pavić), Beljo

GRČKA: Balomenos, Koutsogoulas, Konstatopoulos, Kostis (55 Kalogeropoulos), Apostopoulos (78 Kitsos), Bakoulas (78 Tzimas), Kourfalidis, Mouzakitis, C. Kostoulas, Koutsias, Niarchos (55 Zouglis)

Kvalifikacije za U-21 EP, Skupna G, 10. kolo: Hrvatska - Grčka 3:2 (Kačavenda 15, Beljo 34, Vušković 76/Kostoulas 45+3, Bakoulas 45+4)