Gennaro Gattuso u najavi uzvratne utakmice 3. pretkla Konferencijske lige ovako je prokomentirao optužbe Ivana Perišića, sada već bivši igrač Hajduka izjavio je da ga trener nije trebao:
- Situacija je skroz čista. Dva dana nakon mog dolaska ovdje našli smo se u mom uredu, već tada mi je rekao da želi ići. Ja sam mu rekao da stane i razmisli. Završilo je onda Europsko prvenstvo, kasnije mi je opet ponovio da želi otići. Kasnije se sve normalno odvijalo, on je normalno trenirao. Ja sam mu svejedno davao minutažu, ali stalno me morila ideja da on odlazi i moram tražiti nova rješenja. Svaka odluka je poštena, moram i ja biti pošten prema svojim igračima i dati im priliku da igraju. Zahvaljujem se njemu na svemu, odluka je bila njegova. Neću se baviti natpisima u medijima, ali za svaku odluku postoje posljedice. Posljednih 20 godina Perišić, Rakitić i Modrić su ikone hrvatskog nogometa. Nisam lud, poštovatelj sam te činjenice. Dao sam mu priliku da trenira i igra iako sam znao njegovu želju. Trener treba imati i puno hrabrosti sve to uskladiti. Da je bila riječ o nekom drugom igraču, ne bi dobio takvu priliku, kazao je Gattuso.
- Kada sam došao, glavni problemi su bili problemi discipline, a ne taktički problemi. Trčanje, satnice, kašnjenja. To je ono na čemu sam krenuo raditi. Ako se nećemo ponašati profesionalno, možemo ići u parkić i igrati amaterski. Nogomet je ozbiljno zanimanje. Treba se svemu pristupiti maksimalno profesionalno. Kada nije tako, stvarno nisam sretan. Ako netko ne poštuje pravila, neka se bavi drugim poslom. Nogomet je višestruko plaćeniji od drugih poslova, najmanje što igrači mogu je biti profesionalni, istaknuo je talijanski stručnjak.