Do kada će Marko Livaja ove sezone spašavati Hajduk?!

Ponedjeljak, 27. rujna 2021. 11:13 Napisao/la  SC
Marko Livaja

Marko Livaja, Marko Livaja... skandiraju navijači Hajduka iz utakmice u utakmicu.

Livaja je postao idol Torcide i spasitelj Hajduka!

U prošlom kolu zabio je prvi hat-trick u bijelom dresu u pobjedi nad Istrom (3:1) na stadionu Aldo Drosina u Puli, sada je bio strijelac jedinog gola u dvoboju s Lokomotivom.

Veliku pomoć pružio mu je vratar i kapetan Kalinić, koji je u 100. minuti obranio udarac iz blizine Kačavende i spasio da gosti ne stignu do zasluženog poravnanja.

Pivarić je ranije  s 4 metra neometan loptu poslao preko gola.

Što reći o dvoboju?!

Gosti su bili ravnopravan suparnik, imali su dvije stopostotne prilike koje nisu realizirali.

S druge strane domaćini su u prvom dijeli priprijetili preko Sahitija, u drugom je Livaja najprije pogodio stativu pa na odličnu Mlakarovu asistenciju zabio gol vrijedan tri boda.

Trener Gustafsson od prve minute na travnjak je poslao nespremne Lovrencsics i Fossatija, što se odrazilo na igru domaćina.

Osim prilike Sahitija niti jednu suvislu akciju nisu kreirali bijeli, bilo je to negledljivo mučenje.

U nastavku susreta Šveđanin je pokušao promjenom sustava, rotacijom igrača poboljšati igru, no u tome nije uspio.

Samo zahvaljujući spasitelju Livaji i obrani Kalinića Hajduk je ostao u utrci za sam vrh tablice.

Do kada će Livaja spašavati Hajduk?

Nema nikakve dvojbe da Splićani imaju puno kvalitetniju momčad nego proteklih sezona, igra je i dalje slaba, gotovo na razini prethodnih sezona.

Puno toga ne štima!

Glavni problem je u treneru Gustafssonu kojemu je vođenje Hajduka preteška zadaća.

Igra Hajduka svodi se na Livajine poteze, gol(ove), asistencije...

Takvim načinom igre teško je očekivati nešto više, većina igrača krije se iza Livaje, nameće se pitanje što se događa s Hajdukovim draguljem Biukom, te nadarenim Sahitijem, nema ih nigdje već duže vrijeme.

Iduće nedjelje Splićani gostuju u Gradskom vrtu, čeka ih dvoboj s Osijekom.

To je vrlo bitna utakmica za Hajduk, možebitni poraz dobro bi podrezao ambicije kluba u borbi za titulu prvaka.