Tomislav Tomašević: Svi se boje da se u Zagrebu pojavi situacija Rujevica - Kantrida!

Utorak, 24. prosinca 2024. 21:41 Napisao/la  SC

Izgradnja stadiona stajat će porezne obveznike 44 milijuna eura s PDV-om budući da se u potpunosti financira iz gradskog proračuna

Novi stadion u Kranjčevićevoj
Novi stadion u Kranjčevićevoj Foto: Grad Zagreb

Tomislav Tomašević u razgovoru za Hrvatski radio ovako je najavio izgradnju stadiona u Kranjčevićevoj:

- Očekujemo od Zagrebačkog nogometnog saveza i HNS-a da o tome iskomuniciraju s klubovima. Svima smo na vrijeme javili da trebaju prestati koristiti nogometni stadion u Kranjčevićevoj kako bismo izgradili novi. Kada se Maksimir izgradi, naravno da će Kranjčevićevu koristiti i Lokomotiva, ali i drugi zagrebački klubovi. Ja znam da se svi boje da se u Zagrebu pojavi situacija Rujevica - Kantrida... Nema šanse! Kranjčevićeva je prva, a Maksimir drugi, naglasio je zagrebački gradonačelnik.

Novi stadion u Kranjčevićevoj imat će 11.163 sjedeća mjesta, sve tribine bit će natkrivene, a hibridni travnjak imat će grijanje.

Izgradnja stadiona stajat će porezne obveznike 44 milijuna eura s PDV-om budući da se u potpunosti financira iz gradskog proračuna.

U veljači 2025. trebao bi biti izabran izvođač radova, koji bi trebali početi u ožujku 2025. godine.

Rok izgradnje iznosi 18 mjeseci, što znači da bi stadion trebao biti gotov u rujnu 2026. godine, odnosno na početku sezone 2026/27.

Koristimo kolačiće
Na našoj web stranici koristimo kolačiće. Neki od njih su neophodni za rad stranice, dok nam drugi pomažu poboljšati ovu stranicu i korisničko iskustvo (kolačići za praćenje). Možete sami odlučiti želite li dopustiti kolačiće ili ne. Imajte na umu da ako ih odbijete, možda nećete moći koristiti sve funkcije stranice.