Nogometaši Rijeke napunili mrežu momčadi Simona Rožmana

Petak, 25. ožujka 2022. 18:46 Napisao/la  HNK Rijeka

Dennis Stojković postigao pogodak tijekom  probe na Rujevici, Rijeka iskazala poslovičnu efikasnost

Abass (Rijeka)
Abass (Rijeka) Foto: HNK Rijeka

Nogometaši Rijeke pobijedili su Celje 5:0 u pripremnoj utakmici odigranoj u reprezentativnoj pauzi.

Bijeli su odmjerili snage sa slovenskim prvoligašem kojeg vodi bivši trener Rijeke Simon Rožman.

Rijeka je već u prvih 15-ak minuta riješila pitanje pobjednika.

Već u trećoj minuti Rijeka je povela.

Nakon pogreške Mayeuskog, koji je odigrao katastrofalnu povratnu loptu koja se pretvorila u asistenciju, Abass se sjurio sam prema golu Celja i poentirao – 1:0.

Drugi gol stigao je 16. minuti. Murić je primio loptu na rubu kaznenog prostora, i onda se riješio pratnje i pospremio loptu u kut desnom nogom – 2:0.

Rijeka je veliku priliku imala i u 29. minuti, Murić je asistirao Abassu koji je previše čekao i prilika je propala.

Bijeli su nastavili u istom ritmu u nastavku.

Nakon ubačaja Drmića iz kornera u 53. minuti, Krešić je poentirao udarcem glavom 3:0.

Celje je blizu gola bilo samo minutu kasnije, Jakobsen je pogodio vratnicu.

U listu strijelaca upisao i Dennis Stojković koji je na probi u Rijeci.

Abass ga je nesebično proigrao, Stojković je ostao sam i poentirao s 15 metara – 4:0.

Konačan rezultat postavio je Josip Drmić u 74. minuti.

Rijeka je kružila oko kaznenog prostora Celja, Abass je u završnici gurnuo za Drmića koji je poentirao iz blizine – 5:0.

RIJEKA: Zlomislić (75 Todorović), Ampem (75 Posinković), Čestić (75 Franković), Krešić (75 Dujmović), Vukčević (75 Rudić), Stanić (75 Galešić), Lepinjica (75 Burčul), Murić (75 Valjan), Selahi (46 Stojković), Abass (75 Begović), Drmić (75 Bilić).

CELJE: Rozman, Lartey Sanniez, Vuklišević, Zletel, Brecl, Šporn, Mayeuski, Kuzmanović, Brecl, Gbamble, Božić. Još su igrali: Jurhar, Kantužer, Korun, Tomić, Janjičić, Rorič, Ajhmajer, Sokler, Jakobsen, Iličić.

Rijeka – Celje 5:0 (Abass 3, Murić 16, Krešić 53, Stojković 56, Drmić 74).