Kup: Dinamo i Istra 1961 odigrali finalnu utakmicu koja je ušla u povijest

Srijeda, 19. svibnja 2021. 21:57 Napisao/la  SC

Japanac Hara iskoristio  minutu slabosti u obrani Dinama da bi postigao dva pogotka čime se Istra 1961 vratila (3:2) u utakmicu u 53. minuti

Lovro Majer
Lovro Majer

Nogometaši Dinama očekivano su osvojili Kup na neočekivani način u finalu protiv Istre 1961, utakmica odigrana po natopljenom travnjaku u Velkoj Gorici ušla je u povijest finalnih utakmica prema čak devet pogodaka!

Nakon što je Dinamo do odmora lakoćom stekao tri pogotka prednosti, činilo se da Istri 1961 u nastavku prijeti potpuni potop!

Međutim, Japanac Hara iskoristio je minutu slabosti u obrani Dinama da bi postigao dva pogotka čime se Istra 1961 vratila (3:2) u utakmicu u 53. minuti.

Ohrabreni pogocima, nogometaši Istre 1961 počeli su pritiskati i riskirati, utakmica je postala uzbudljiva.

U 59. minuti Šutalo je autogolom povećao prednost Dinama na 4:2, ali uzbuđenjima nije bio kraj.

Istra 1961 se opet vratila nakon bizarnog prekršaja za kazneni udarac koji je skrivio vratar Zagorac, Gržan je smanjio na 4:3.

Utakmica se opet počela lomiti, u 74. minuti Gržan je s ruba kaznenog prostora loptu poslao u lijevi gornji kut, Zagorac je uspio obraniti atraktivnom intervencijom, bila je to zadnja prilika Istre 1961 da senzacionalno izjednači.

U nastavku utakmce Dinamo je u brzim kontrama postigao dva pogotka, a mogli su postići još koji pogodak s obzirom na prilike, Katrati je u 87. minuti pogodio prečku.

DINAMO: Zagorac, Ristovski, Lauritsen, Theophile, Gvardiol, Ademi, Jakić (61 Mišić), Majer (85 Kastrati), Ivanušec (73 Tolić), Oršić (85 Franjić), Petković (61 Gavranović)

ISTRA 1961: Lučić, Hujber, Šutalo, Tomašević, Gonzalez, Galilea (64 Blagojević), Halilović (64 Perera), Gržan (85 Lisica), Ivančić (71 Bande), Vuk (85 Špoljarić), Hara

Finale Kupa: Dinamo - Istra 1961 6:3 (Oršić 5, 75, Ademi 9, Majer 33, Šutalo 59-ag, Gavranović 84/Hara 52, 53, Gržan 63-11m)