Ivan Meštrović vodi Osijek mađarskim kapitalom iza kojega stoji premijer Viktor Orban:
- Orban bi mogao ovo ljeto doći u Osijek na neku europsku utakmicu. Došao bi i lani, ali je bio u kampanji jer su nedavno bili izbori. Ovo je doista raritet. Zamislite samo da vlada Austrije ili Italije ulaže u Hrvatsku kao što je to napravila Mađarska. Jedna zemlja iz Europske unije ulaže u drugu zemlju iz Europske unije, kaže predsjednik Uprave Osijeka za 24sata.
Osijek je prvi hrvatski klub koji će dobiti novi reprezentativni stadion:
- Gradnja je već počela, planirano je da sve bude gotovo 2020. godine, a ja se nadam i vjerujem do kraja 2019. godine. Nema nikakve šanse da se stadion ne izgradi, to mogu obećati. Teže je napraviti stadion i kamp nego osvojiti naslov prvaka. Imamo velike planove, ali idemo korak po korak, naglašava Meštrović i ponavlja da je Zoran Zekić dugoročno rješenje:
- Ja nisam tipičan predsjednik kluba u Hrvatskoj. Govorilo se o smjeni našeg trenera Zorana Zekića, ali njega neizmjerno cijenim. Želim da on bude naš Alex Ferguson, čak ne i sir Alex, već Guy Roux! Da nam bude trener više od 40 godina. Zašto bih smjenjivao trenera nakon dva-tri slabija rezultata?! Pa on je napravio velike stvari za Osijek, zaključuje Meštrović.