Prva HNL: Hajduk u nastavku utakmice pobijedio Istru pred praznim tribinama

Nedjelja, 19. svibnja 2019. 18:31 Napisao/la  Ivan Jelić

Hajduk - Istra 1961 4:1. Istra do odmora vodila 1:0, Hajduk izborio plasman u kvalifikacije za Europsku ligu iduće sezone

Prva HNL - 35. kolo

HAJDUK – ISTRA 1961 4:1

Gradski stadion Poljud. Bez gledatelja.

Sudac: Tihomir Pejin (Donji Miholjac) 6,5

Strijelci: 0:1 Ivančić (6), 1:1 (48) Caktaš, 2:1 Gyurcso (56), 3:1 Jairo (77), 4:1 Nejašmić (90+3)

Žuti kartoni: Bradarić (Hajduk), Fuentes, Ramadani, Ivančić, Galilea, Burić (Istra 1961)

HAJDUK: Posavec 6, Jurić 6, Ismajli 6, Lopez 6, Bradarić 6 (od 86. Beširović -), Nejašmić 5, Jradi 5,5 (od 76. Fomitschow -), Palaversa 6 (od 71. Hamza -), Jairo 6,5 Caktaš 6,5, Gyurcso 6,5.

ISTRA 1961: Čondrić 6, Burić 5,5, Rodriguez 6, Ramadani 6, Pavić 5,5, Galilea 5,5 (od 86. Paez -), Grujević 5 (od 60. Maicon -), Lončar 5, Ivančić 6, Obeng 5, Fuentes 6 (od 54. Laukžemis 5)

Hajduk je pobijedio Istru pred praznim trbinama i nastavio borbu za 3. mjesto s Osijekom.

Već na otvaranju šok za bijele, gosti su u 6. minuti poveli.

Fuentas je idealno uposlio Ivančića koji je pobjegao Nejašmiću, ušao je u kazneni prostor i s 13 metara lijevom nogom pogodio desni donji kut nemoćnog Posaveca - 0:1.

Gosti su opet zaprijetili tri minute kasnije.

Grujević je s lijeve strane izveo slobodni udarac, vratar domaćina uz dosta muke izbacio je loptu u korner.

Bijeli su bili nadmoćniji, no nisu stvorili niti jednu ozbiljniju priliku.

Na početku drugog dijela Hajduk je stigao do poravanja, strijelac je u 48. minuti bio Caktaš koji se poravnao na vrhu najboljih strijelaca s napadačem Osijeka Mirkom Mariće.

Gyurcso je pucao, vratar Čondić je kratko odbio loptu koja je stigla do Caktaša, koji iz blizine šalje loptu u mrežu - 1:1.

Svoju nadmoć domaćini su materijalizirali u 60. minuti, Gyurcso je pucao s vrha kaznenog prostora, lopta je okrznula nekog od gostjućih igrača i završila je u donjem desnom kutu nemoćnog Čondića - 2:1.

Splićani su pobjedu potvrdili u 77. minuti golom Jaira kojega je idealno poslužio Gyurcso, Hajdukovu Brazilcu nije bilo teško iz blizine pospremiti loptu u mrežu - 3:1.

U sudačkoj nadoknadi Nejašmić je pogotkom zaključio utakmicu.

Hajduk je službeno izborio plasman u kvalifikacije za Europsku ligu.