Prva HNL: Hajduk se vratio pobjedama prije utakmice protiv Dinama

Subota, 23. rujna 2023. 21:19 Napisao/la  SC

Žuti karton: Krovinović (Hajduk), Mudražija, Mersinaj, Fetai (Lokomotiva)

Crveni karton: Mersinaj (Lokomotiva – 85 drugi žuti)

HAJDUK: Lučić 6, Mikanović 5,5 (od 58. Moufi 5,5), Uremović 6, (od 74. Ferro -), Elez 6, Melnjak 6, Sigur 5,5 (od 58. Žaper 6), Krovinović 6, Sahiti 7 (90+3 Kalik), Benrahou 6, Dajaku 5 (od 58. Trajkovski 5), Livaja 6.

LOKOMOTIVA: Čavlina 7, Bartolec 5,5 (od 82. Vranjković - ), Mersinaj 6, Kalaica 6, Milićević 5, Bubanja 6 (82. Kanižaj), Marić 5,5, Šotiček 5 (od Smakaj - ), Mudražija 6 (od 46. Bulatović 5), Goričan 5,5 (od 65. Fetai 5), Tuci 5.

Hajduk je pobijedio Lokomotivu nakon dva uzastopna poraza, Sahiti je pogotkom vratio mir na Poljud prije utakmice protiv Dinama.

Dva uzastopna poraza od Istre 1961 kod kuće te Gorice u gostima naljutili su navijače kojih bilo namjanje na tribinama od početka sezone.

Domaćini su prvi puta ozbiljnije zaprijetili vratima Čavline u 20. minuti, Benrahou je odlično uposlio Livaju, koji u kaznenom prostoru zaobišao Kalaicu, ubacio pred vrata, tamo nije bilo nikoga od njegovih suigrača.

Na otvaranju drugog dijela bijeli su zatresli mrežu gostiju, strijelac je bio Krovinović, no VAR soba je dojavila glavnom sucu Kolariću da je strijelac bio u zaleđu.

Uzvratili su „lokosi“ preko Šotičeka i Goričanina, no Lučić je bio na pravom mjestu.

Fantastično je u 61. minuti reagirao vratar Čavlina koji je u padu desnom rukom obranio udarac Livaje sa 7-8 metara.

Bijeli su svoju nadmoć u drugom dijelu uspjeli materijalizirati golom Sahitija u 78. minuti, koji je s vrha kaznenog prostora pucao, pogodio je donji lijevi kut nemoćnog Čavline - 1:0.

U samoj završnici gosti su ostali bez Mersinaja, koji je zaradio drugi žuti karton.