Prva HNL: Hajduk pobijedio Rudeš u utakmici za takse i dnevnice sudaca

Subota, 27. travnja 2024. 21:44 Napisao/la  Toni Bilić

Prva HNL - 32. kolo

HAJDUK – RUDEŠ 5:1

Gradski stadion Poljud. Bez gledatelja.

Sudac: Mateo Erceg (Pristeg) 7

Strijelci : 1:0 Pukštas (4), 2:0 Pukštas (26), 2:1 Pukštas (28-ag) , 3:1 Krovinović (53), 4:1 Krovinović (59), 5:1 N. Kalinić (71)

HAJDUK: Buljan 5,5 Sigur 6 (od 61. Moufi), Uremović 6, Prpić 6, Diallo 5,5 (od 46. Perišić 6), Pukštas 7, Krovinović 7, Benrahou 6, (od 72. Skoko -) Brekalo 6,5 Trajkovski 6,5 (od 61. N. Kalinić 6,5), Sahiti 6 (od 77. Kalik -).

RUDEŠ: Marković 5, Šehić 5, Mrčela 5,5 (od 46. Camara 5), Pavlović 5, Krušlin 5 (od 46 Magđinski 5), Kuzmanić 5 (od 46. Kunert 5), Pasariček 5,5 (od 74. Brajković -), Doležal 5, Latković 6, Mašala 5 (od 61. Čorić 5,5), Korač 5,5.

Utakmica koje nije imala nikakav natjecateljski naboj igrala se za takse i dnevnice sudaca i službenih osoba.

Hajduk je nakon samo četri minute poveo, Benrahou je izveo korner sa desne strane Pukštas je pucao glavom iz blizine poslao je loptu u mrežu.

Iskupio se tako Pukštas za promašaj minutu prije gola kada je sa metar pogodio lijevu stativu vratiju Markovića.

Svoju nadmoć domaćini su materijalizirali drugim golom u 26. minuti, na asistenciju Trajkovskog strijelac je ponovno bio Pukštas.

Po treći puta se u listu strijelaca upisao Pukštas u 28. minuti, samo je sada zabio autogol nakon slobodnog udarca kojeg je izveo Latković, vratar Buljan je zaplivao u prazno, lopta je pogodila u ruku Pukštasa i završila u mrežu.

Nakon desetak minuta igre u drugom dijelu Krovinović je sa 25 metara lijevicom pucao, pogodio je lijevi donji kut Matkovića.

Domaćini su u 59. minuti zabili četvrti gol, strijelac je na asistenciju Brekala bio Krovinović.

Peti zgoditak za domaćine postigao N. Kalinić.