Prva HNL: Osijek i Lokomotiva remizirali, Osječani izgubili bodove uz borbi za treće mjesto

Subota, 15. travnja 2023. 19:07 Napisao/la  SC

Osijek izjednačio nakon pogreške do tada najboljega igrača Lokomotive, Ramon Mierez dvostruki stijelac

Nikola Čavlina, od junaka do tragičara

Osijek i Lokomotiva odigrali su u Gradskom vrtu neodlučeno čime je Osijek izgubio još dva boda uz borbi za treće mjesto s Rijekom i Varaždinom, koji igraju u nedjelju.

U 86. minuti Čavlina je pogrešno procijenio let lopte, nespretno je odbio loptu koju je uporni Mierez glavom poslao u mrežu - 2:2.

Minutu kasnije Kulenović je sam krenuo prema vrataru Malenici, koji je uspio sačuvati bod u utakmici tijekom koje je Lokomotiva ostvarila veliku premoć u posjedu lopte (63 posto).

Osijek je izjednačio nakon pogreške vratara Lokomotive, koji je do 87. minte bio najbolji igrač gostiju.

Između ostaloga u 31. minuti Čavlina je obranio Špoljarićev kazneni udarac, a u 33. minuti Čavlina je obranio Mierezov udarac u situaciji jedan na jedan.

Osijek je rano poveo Mierezeovim pogotkom, izjednačio je Aliyu atraktivnim škaricama.

Domaća momčad u završnici utakmice pojačala je pritisak, Lokomotiva je povela u najboljem razdoblju igre osječke momčadi.

U 80. minuti Tuci je glavom odigrao Kulenoviću, koji je sa 6 metara glavom loptu poslao u mrežu - 1:2.

U 70. minuti sudac Kulušić već je izvukao žuti karton za Marića, koji je u 37. minuti dobio žuti karton.

Sudac se neočekivano predomislio iako je Marić objektivno zaslužio drugi žuti karton zbog grubog nasrtaja sleđa na Fiolića.

OSIJEK: Malenica, Omerović, Barišić, Žaper, Jurčević, Fiolić, Jugović (68 Živković), Bukvić, Caktaš, Špoljarić, Mierez

LOKOMOTIVA: Čavlina, Cipetić, Mersinaj, Kalaica, Žilinski (77 Pivarić), Bubanja, Marić (77 Smakaj), Kačavenda, Stojković (68 Tuci), Goričan (56 Kulenović), Aliyu

Utakmica 29. kola: Osijek - Lokomotiva 2:2 (Mierez 9, 85/Aliyu 22, Kulenović 80)