Prva HNL: Istra 1961 osvojila bod na Poljudu i nastavila borbu za europski plasman

Petak, 07. travnja 2023. 20:07 Napisao/la  Toni Bilić

U prvoj minuti nastavka Hajduk je ostao bez isključenog Borevkovića, od 80. minuti momčadi su se brojčano izjednačile

Prva HNL - 28. kolo

HAJDUK – ISTRA 1961 2:2

Gradski stadion Poljud. Gledatelja 14.966.

Sudac Ante Čulina (Zagreb) 6,5

VAR sudac: Dario Bel (Osijek)

Strijelci: 1:0 Mlakar (2), 1:1 Hujber (20), 1:2 Bakrar (21), 2:2 Mlakar (45)

Žuti kartoni: Grgić, Ferro, Livaja, Krovinović (Hajduk ), trener Garcia, Marešić, Majkić (Istra 1961)

Crveni karton: Borevković ( 46. Minuta Hajduk), Marešić ( 80. minuta Istra 1961)

HAJDUK: Lučić 5,5, Mikanović 5,5, Ferro 5 (od 87. N. Kalinić -), Borevković 5, Melnjak 5,5, Grgić 5,5 (od 53. Awaziem 6), Krovinović 5,5, Pukštaš 6, Benrahou 6, Mlakar 7,5 (od 76. Sahiti -), Livaja 6,5.

ISTRA 1961: Majkić 6,5, Hujber 7, Marešić 6, Galilea, 6,5, Marin 6, Mlinar 6 (od 90. Blagojević -), Petrusenko 6, Caseres 6, Kadušić 6 (od 87. Vuk), Bakrar 7,5, Mahmoud 6 (od 71. Lisica -)

U uzbudljivoj utakmici na Poljudu nogometaši Istre 1961 osvojili su bod (2:2) i nastavili ravnopravno borbu za europski plasman.

Mlakar je već u 2. minuti zatresao mrežu nakon Livajine asistencije, utakmica je počela šokantno za goste.

Dvadesetak minuta Hajdukove premoći u posjedu lopte ničim nisu naslutile da će istinski šok doživjeti domaćini.

Dvama pogocima u u dvjema minutama Istra 1961 je preokrenula rezultat: Hujber je pogodio na ulasku u kazneni prostor, Bakrar je atraktivno loptu od grede poslao u mrežu nakon što se otvorio za udarac kraj dvojice igrača Hajduka.

U sudačkoj nadokonadi izjednačio je Mlakar udarcem glavom.

U prvoj minuti nastavka Hajduk je ostao bez isključenog Borevkovića, koji je dobio izravni crveni karton zbog prekršaja nad Bakrarom, koji je bio u prilici za pogodak.

Istra 1961 je s igračem više dominirala samo desetak minuta, nakon toga izgledalo je kao da Hajduk igra s igračem više, pred 14.000 navijača Hajduk je počeo pritiskati, stvorio je nekoliko izglednih situacija.

Od 80. minuti momčadi su se brojčano izjednačile, Marešić je dobio drugi žuti karton zbog starta na Livaji s leđa.

Do kraja se igralo otvoreno, obje su momčadi imale prilike, bolju nije iskoristila Istra 1961, kada je ušla u završnicu u situaciji 3 prema 2.