MAXtv Prva liga: Osijek minimalno porazio Istru i dodatno zakomplicirao borbu za ostanak

Strijelac: 1:0 Perošević (47)

Žuti kartoni: Lukić, Čuljak, Škorić, Barišić, Aneff (Osijek), Jo. Heister (Istra 1961)

OSIJEK: Mikulić, Vojnović, Perošević (82 Aneff), Laštro, Lukić, Jamak (89 Bralić), Barišić, Škorić, Šorša, Matas, Čuljak (73 Glavaš)

ISTRA 1961: Brkić, Gregov, Vukman, Špehar (73 Repić), Matoš, Pavlović, Pamić, Šimurina (32 Salanović), Heister, Jo, Križman (63 Jordan)

Nogometaši Osijeka pobijedili su Istru 1:0 i tako su si kupili nadu da će i sljedeće sezone igrati u Prvoj ligi.

Igrači trenera Ive Šuška ovu utakmicu nisu smjeli izgubiti, jer poraz bi ih gotovo sigurno bacio u niži rang i od početka su napadali gol vratara Brkića. Iz minute u minutu prigode su se redale pred golom Puljana, a u promašajima je prednjačio Perošević.

Napadač 'bijelo-plavih mogao se danas proslaviti i nevjerojatno je što je sve promašio. U sudačkoj nadoknadi prvog dijela Brkić mu je obranio i penal, međutim u 47. minuti nakon odbijanca zabija zlata vrijedan gol.