MAXTV PRVA LIGA

Lokomotiva pregazila Zagreb u Kranjčevićevoj

Petak, 15. ožujka 2013. 19:20 Napisao/la  SC

Utakmice 24. kola: Slaven Belupo - Osijek 0:0, Zagreb - Lokomotiva 2:4, Inter - Split 0:0

MAXtv Prve lige - 24. kolo

INTER - SPLIT 0:0

Stadion ŠRC Zaprešić Gledatelja 400

Sudac: Danijel Trampus (Osijek)

Žuti kartoni: Oršić, Milardović (Inter), Baraban, Rebić, Erceg (Split)

INTER: Delač, Čeliković, Bagarić, Budimir, Mlinar (46' Vujčić), Herceg, Filipović, Oršić, Hajradinović (66' Bosec), Milardović, Pokrivač.

SPLIT: Vuković, Križanac, Vidić (71' Galović, Baraban, Erceg, Rebić (70' Bagarić), Radotić, Paracki,Marčić, Hrgović, Belle (82' Obilinović).

Lošu utakmicu po užasnom travnjaku u Zaprešiću su odigrali Inter i Split. Gostujuća momčad imala je više prilika, a najzaslužniji za remi je domaći vratar Matej Delač koji je zaustavio sve pokušaje Rebića i društva.

SLAVEN BELUPO - OSIJEK 0:0

Gradski stadion u Koprivnici. Gledatelja: 500.

Sudac: Bruno Marić (Daruvar)

Žuti kartoni: Purić, Kokalović (Slaven Belupo) Perošević, Blatnjak (Osijek)

SLAVEN BELUPO: Rodić, Pilipović, Kokalović, Jugović, Šaban (70' Jelavić), Brlek, Delić, Purić, Rak (81' Glavica), Geng, Pranjić.

OSIJEK: Mikulić, Kurtović, Pušić, Blatnjak, Perošević (66' Glavaš), Lešković, Ibriks, Pongračić (90'+2 Krstanović), Kvržić (88' Zulim), Smoje, Leko

Slaven je dočekao Osijek, ali nije uspio slaviti pod vodstvom novog trenera Romana Sovića.. Osijek je bio bolja momčad u prvom poluvremenu, ali su velike prilike propustili Dragan Blatnjak i Zoran Kvržić. U nastavku je Slaven opsjedao gostujući gol, ali nije uspio pronaći put do mreže.

ZAGREB - LOKOMOTIVA 2:4

Stadion u Kranjčevićevoj. Gledatelja: 200

Sudac: Igor Pristovnik (Zagreb).

Strijelci: 0:1 Pjaca (12'), 0:2 Antolić (44'), 1:2 Čurjurić (45'), 2:2 Abdurahimi (50'), 2:3 Bručić (53'), 2:4 Barbarić (54').

Žuti kartoni: Kolinger, Handžić (Lokomotiva), Maleš, Šitum, Martinac (Lokomotiva).

ZAGREB: Livaković, Djengoue, Medić, Šovšić, Nadarević (40' Handžić), Abdurahimi, Kolinger, Štiglec, Ćurjurić, Štrok (70' Jelić), Graf.

LOKOMOTIVA: Picak, Mrzljak (18' Maleš), Musa, Barbarić, Mesarić, Antolić, Bručić (58' Martinac), Boras, Šitum, Pjaca, Trebotić (79' Deugoue).

Nogometaši Zagreba koje sa klupe vodi trener svih trenera Miroslav Ćiro Blažević poraženi su u gradskom derbiju od Lokomotive 2:4. Očekivano i zasluženo slavila je trećeplasirana momčad lige na gostovanju u Kranjčevićevoj iako u ovoj utakmici nije mogla računati na prvoga strijelca lige Andreja Kramarića.

Ivkovićevi izabranici postigli su četiri pogotka od čega dva u manje od 60 sekundi kada su se u strijelce upisali Karlo Bručić i Tomislav Barbarić između 53. i 54. minute. Nakon zaostatka od 0:2 Zagreb je stigao do 2:2 no više nije mogao.