MAXTV PRVA LIGA

Slaven pobijedio Osijek za drugo mjesto

Subota, 01. prosinca 2012. 17:17 Napisao/la  SC

Utakmice 18. kola: Slaven Belupo - Osijek 2:0, Istra 1961 - Zadar 1:1, Cibalia - Zagreb 1:1

MAXtv Prva liga - 18. kolo

SLAVEN BELUPO – OSIJEK 2:0

Stadion u Koprivnici. Gledatelja 1500

Sudac: Domagoj Vučkov (Rijeka)

Strijelci: 1:0 Čanđija (25), 2:0 Glavica (45+1)

SLAVEN BELUPO: Pelin, Maras, Kokalović (8 Geng), Bubnjić, Grgić, Gregurina, Čanađija, Purić, Delić, Glavica, Šaban (73 Bušić)

OSIJEK: Vargić, Vrgoč, Smoje, Lešković, Ibriks, Aleksić (46 Zubak), Jugović (87 Pongračić), Novaković, Perošević, Kvržić (46 Glavaš), Mišić

Nogometaši Slaven Belupa pobijedili su Osijek i zauzeli jedno od tri mjesta na diobi trećeg mjesta.

U 25. minuti Čanđija je udarem glavom doveo domaćina u vodstvo nakon čega su Osječani jednostavno odustali od igre. U sudačkoj nadoknadi prvog dijela Glavica je sam sebi stvorio priliku iz koje je uspio pogoditi za 2:0.

U nastavku utakmice igralo se bez posebnih tenzija, rezultat se eventualno mogao promijeniti da su precizniji bili pokušaji Glavice i Glavaša. Trener gostiju Stanko Mršić promijenio je na odmoru dvojicu igrača i način igre, ali vodstvo domaćina nije dolazilo u pitanje.

Uglavnom, domaćin je mirno priveo utakmicu kraju uz dojam da su Osječani čekali kraj utakmice jednako željno kao domaćini.

ISTRA 1961 - ZADAR 1:1

Stadion Aldo Drosina. Sudac: Ante Vučemilović (Osijek).

Strijelci: 1:0 Bačelić-Grgić (1'-11m), 1:1 Perica (72').

Žuti kartoni: Roce, Budicin (Istra 1961), Ježina, Šimurina, Prahić, Heister, Jerbić, Sarić (Zadar).

Crveni kartoni: Blagojević (45', drugi žuti), Ivančić (89', udaranje suparničkog igrača).

ISTRA 1961: Radošević, Milić, Sušić, Budicin, BačelićGrgić (od 46' Anđelković), Križman, Roce (od 75' Prgomet), Zgrablić, Pamić (od 81' Jugović), Aganović, Blagojević.

ZADAR: Ježina, Sarić, Šimurina (od 60' Ivančić), Gržan, Begonja, Jerbić, Perica (od 90' Bilaver), Prahić, Mršić, Heister, Muić (od 62' Ćurjurić).

Nogometaši Istre 1961 i Zadra podijelili su bodove odigravši 1:1. Domaćin  je poveo već u prvoj minuti utakmice, Bačelić-Grgić realizirao je najstrožu kaznu. Činilo se da bi Istra mogla uhvatiti tri boda na domaćem terenu, ali svojoj momčad posao je otežao Blagojević koji je u 45. minuti zaradio crveni karton. Zadrani su krenuli po pogodak do kojega su stigli u 72. minuti kada je Perica matirao Radoševića. Činilo se da bi Zadar možda mogao uzeti i puni plijen, ali na kraju je samo Ivančić zaradio crveni karton zbog udaranja suparničkog igrača tako da su obje momčadi završile utakmicu s deset igrača.

CIBALIA - ZAGREB 1:1

Stadion Cibalia. Gledatelja: 1.000. Sudac: Zlatko Šimčić (Koprivnica).

Strijelci: 1:0 Mišić (47'), 1:1 Medić (83').

Žuti kartoni: Rugašević, Mazalović (Cibalia), Šovšić, Medić, Kolinger, Pavlović (Zagreb).

CIBALIA: Matković, Muženjak (od 83' Čulić), Puljić (od 46' Mišić), Koledić (od 69' Filipović), Pavličić, Bartolović, Župarić, Mitrović, Vitaić, Rugašević, Mazalović.

ZAGREB: Livaković, Djengoue, Pelaić, Šovšić, Pavlović, Bevab, Abdurahimi (od 89' Vojtuš), Kolinger, Štrok, Medić, Oršulić.

Nakon pobjede nad Dinamom, nogometaši Zagreba odnijeli su vrijedan bod s gostovanja kod Cibalije. Vinkovački sastav dominirao je već dio utakmice, ali je bod gostima donio Medić pogotkom u 83. minuti. Napadač Zagreba iskoristio je dodavanje Hrvoja Štroka i sjajnim udarcem postavio konačnih 1:1