Dinamo protiv Slavena nastavio seriju pobjeda

Subota, 02. ožujka 2013. 19:49 Napisao/la  SC

Utakmica 22. kola: Dinamo - Slaven Belupo 3:0 (Sammir 39, Ademi 51, Pivarić 90)

Strijelci: 1:0 Sammir (39), 2:0 Ademi (51), 3:0 Pivarić (90)

Žuti kartoni: Jedvaj (Dinamo), Kokalović, Glavica, Jugović, Delić, Pranjić (S. Belupo)

DINAMO: Kelava, Tomečak, Šimunić, Jedvaj, Ibanez, Leko, Ademi, Halilović (66 Pivarić), Sammir (72 Husejinović), Čop (83 Rukavina), Beqiraj

SLAVEN BELUPO: Rodić, Kokalović (66 Pilipović), Pranjić, Purić (85 Herent), Maras, Jugović, Barić, Delić, Rak, Novinić, Glavica (71 Brlek)

Nogometaši Dinama početkom proljetnog dijela ušli su u seriju pobjeda protiv momčadi iz vrha HNL-a, u 22. kolu na Maksimiru je rezultatom 3:0 pobijeđen Slaven Belupo. Dinamo je u vodstvo došao pogotkom Sammira, koji je u 39. minuti iz prekida kroz guvžvu u kaznenom prostoru gostiju pronašao lopti put u mrežu – 1:0

U 51. minuti Ademi je dobro osjetio da će Halilovićeva okomita lopta za Čopa proći kroz sredinu gostujuće obrane, izašao je pred vratara Rodića i mirno ga prebacio za 2:0. U 90. minuti Beqiraj, Sulejmanović i Pivarić prenijeli su loptu iz prve u polukontri, Pivarić je sam izašao pred Rodića na lijevoj strani kaznenog prostora i rutinski poentirao 3:0.