Lokomotiva u 92. minuti s bijele točke do boda u Puli

Subota, 16. veljače 2013. 16:57 Napisao/la  SC

Utakmice 20. kola: Cibalia - Osijek 2:0, Istra 1961 - Lokomotiva 2:2

Strijelac: 1:0 Mazalović (18-11m), 2:0 Mazalović (58-11m)

Žuti kartoni: Vitaić, Matoš, Filipović, Miloš (Cibalia), Mikulić, Kurtović, Pušić, Smoje (Osijek)

Crveni karton: Perošević (77, udaranje igrača)

CIBALIA: Matković, Muženjak (70 Miloš), Mitrović, Župarić, Matoš, Rugašević, Mišić (62 Koledić), Mazalović, Vitaić, Filipović, Bartolović (78 Terzić)

OSIJEK: Mikulić, Vrgoč, Smoje, Pušić, Ibriks, Lešković, Kurtović, Perošević, Pongračić (77 Lukić), Kvržić (86 Bagić), Mišić (62 Mandić)

Nogometaši Cibalije pobijedili su Osijek po blatnjavu terenu, koji je igračima stvarao velike poteškoće. Slavonsko derbi odlučen je iz kaznenih udaraca, oba je precizno izveo Tomislav Mazalović. Prethodile su im dvije nesmotrene reakcije i prekršaji vratara Matkovića (17) i Leškovića (56).

Prema prikazanom slavonski derbi zasluženo je dobila Cibalia, momčad Osijeka koja je prije nekoliko dana pobijedila Dinamo nije pokazala praktično ništa. Cibalia je posebno premoćna bila u prvom dijelu utakmice, kada je do izražaja došla kombinatorika u pas-igri unatoč terenu koji nije bio pogodan za takvu igru.

U nastavku je Osijek samo u prvih desetak minuta bio donekle ravnopravan protivnik, nakon drugog pogotka Osječani su izgledali kao momčad koja nema volje, ni znanja preokrenuti tijek utakmice.

ISTRA – LOKOMOTIVA 2:2

Stadion Aldo Drosina. Gledatelja: 2000

Sudac: Ivan Bebek (Rijeka)

Strijelci: 1:0 Bačelić-Grgić (17), 1:1 Boras (35), 2:1 Bačelić-Grgić (49-11m), 2:2 Kramarić (90+2-11m)

Žuti kartoni: Budicin, Aganović, Blagojević (Istra), Musa, Maleš (Lokomotiva)

ISTRA 1961: Ježina, Sušić (90 Zgrablić), Budicin, Čagalj, Milić, Anđelković, Brčelić-Grgić, Pamić (16 Blagojević), Aganović, Križman, Roce

LOKOMOTIVA: Picak, Musa, Barbarić, Mesarić, Puljić, Maleš (73 Pjaca), Trebotić, Antolić, Boras (59 Zakarić), Bručić (67 Martinac), Kramarić

Istra i Lokomotiva podijelili su bodove u utakmici na kreju koje je domaćina nekoliko minuta dijelilo od pobjede. U 92. minuti sudac Bebek dosudio je kazneni udarac, koji je Kramarić pretvorio u bod za svoju momčad.