MAXTV PRVA LIGA

Hajduk u Vinkovcima osvojio važne bodove

Subota, 02. ožujka 2013. 17:02 Napisao/la  SC

Utakmice 22. kola: Cibalia - Hajduk 0:2, Zadar - Lokomotiva 1:0. Splićani uzeli bodove u Vinkovcima pogocima Maglice

MAXtv Prva liga - 22. kolo

CIBALIA - HAJDUK 0:2

Stadion Cibalia. Sudac: Marijo Strahonja (Zagreb).

Strijelac: 0:1 Maglica (37'), 0:2 Maglica (51').

Žuti kartoni: Župarić, Miloš (Cibalia), Maglica, Plazonić, Milić, Sušić (Hajduk).

CIBALIA: Matković, Mišić, Matoš, Muženjak (od 46' Miloš), Bartolović (od 76' Puljić), Župarić, Mitrović, Filipović, Vitaić (od 55' Pavličić), Rugašević, Mazalović.

HAJDUK: Blažević, Stojinović, Milić, Vršajević, Maglica, Oremuš, Plazonić (od 89' Elez), Caktaš (od 81' Kouassi), Nižić, Vuković (od 78' Sušić), Lima.

Nogometaši Hajduka odnijeli su vrijedne bodove s neugodnog gostovanja kod Cibalije, a junak utakmice s dva pogotka bio je Anton Maglica.

U 37. minuti Vuković je visokom loptom odlično pronašao Maglicu među dva braniča Cibalije, a nogometaš Hajduka lako je poentirao - 0:1. Dvije minute kasnije Bartolović je imao izglednu priliku iz slobodnog udarca s ruba 16 metara, ali bio je neprecizan.

Hajduk je pobjedu potvrdio u 51. minuti kada se Maglica još jednom odlično snašao u gostujućem kaznenom prostoru. Napadač Hajduka mogao je zabiti i hat-trick, ali nije iskoristio prigodu u 75. minuti.

od ostalih prigoda Vršajević je u 20. minuti primio jednu dugu loptu, ali nogometaš Hajduka loše je pucao s 17 metara.

Minutu kasnije na jednu dugu loptu, nakon što je Bartolović izbjegao zaleđe, istrčao je vratar Blažević na rub kaznenog prostora i glavom kratko odbio loptu koja je završila u nogama Matoša, ali on nije lobom uspio pogoditi prazna vrata.

Cibalia je u tom periodu bila konkrentnija, Bartolović jeopet pobjegao obrani Hajduka i ujedno pao nakon kontakta s Milićem, ali Mario Strahonja se nije oglasio. U 29. minuti nakon jedne gužve lopta je opet došla do Matoša, ali njegov udarac otiša je iznad gola. Pet minuta kasnije Hajduk je imao izglednu priliku iz slobodnog udarca, Ivan Vuković je bio neprecizan.

ZADAR - LOKOMOTIVA 1:0

Stadion Stanovi. Sudac: Tihomir Pejin (Donji Miholjac).

Strijelac: 1:0 Gežan (25').

Žuti karton: Perica, Jerbić, Šimurina (Zadar), Antolić, Maleš, Martinac (Lokomotiva).

Crveni karton: Bilaver (Zadar, 63', drugi žuti).

ZADAR: Gluić, Bilaver, Vasilj (od 83' Surać), Sarić, Gržan (od 66' Šimurina), Begonja, Buljat, Jerbić, Banović, Perica (od 71' Ivančić), Ljubović.

LOKOMOTIVA: Picak, Barbarić (od 55' Pjaca), Mesarić, Puljić, Antolić, Maleš, Bručić, Boras, Kramarić, Trebotić (od 46' Martinac), Pavičić (od 60' Deugoue).