Prva HNL: Lokomotiva lakoćom napunila mrežu Istre 1961 u Puli

Ponedjeljak, 02. listopada 2023. 20:06 Napisao/la  SC

Nakon 3. kola i poraza (0:6) od Rijeke na Rujevici, Istra 1961 smijenila Mislava Karlogana i dovela španjolskog trenera

David Catala

Nogometaši Lokomotive lakoćom su napunili mrežu Istre 1961 u Puli, redom:

U 22. minuti Sotiček je glavom skrenuo loptu prema vratima, Majstorović je na gol-crti nespretno zakucao loptu u svoju mrežu - 0:1.

U 30. minuti Majkić je loše regirao, kada ga je Mudražija pogodio loptom udarcem izvana, vratar Istre 1961 neočekivano se izmaknuo i loptu odbio u mrežu - 0:2.

U 83. minuti Krivak je pobjegao visoko postavljenoj obrani domaćina od središta igrališta, dotrčao je do kaznenog prostora i odigrao Tuciju ulijevo, napadač Lokomotiva ostao je sam ispred Majkića prije nego što je rutinski zatresao mrežu - 0:3.

U sudačkoj nadoknadi mladi Sotiček pojavio se sam na desnoj strani kaznenog prostora, mirno je loptu poslo u suprotni kut - 0:4.

Mogla je Lokmotiva postići još neki pogodak, najbolju priliku imao je mladi Sotiček kojemu je Majkić pravodobno ušao u udarac.

Momčad Istre 1961 igra toliko loše da se dovođenje trenera Davida Catale pokazuje kao još jedan veliki promašaj.

Nakon 3. kola i poraza (0:6) od Rijeke na Rujevici Istra 1961 je smijenila Mislava Karlogana, lako je moguće da Catala neće dočekati utakmicu 12. kola protiv Rijeke u Puli.

ISTRA 1961: Majkić, Valinčić (46 Ekong), Björkander (57 Douglas), Majstorović, Devetak, Maurić, Petrusenko (46 Kadušić), Lisica (69 Josipović), Čuić (57 Nebyla), Erceg, Filet

LOKOMOTIVA: Čavlina, Bartolec, Mersinaj, Živković, Miličević, Bubanja (85 Krdžalić), Marić, Goričan (77 Kanižaj), Mudražija (64 Krivak), Šotiček, Tuci (86 Čop)

Utakmica 10. kola: Istra 1961 - Lokomotiva 0:4 (Majstorović 22-ag, Mudražija 30, Tuci 83, Sotiček 90+2)