Hajduk i Rijeka danas (17.30) na Poljudu igraju Jadranski derbi.
Trener Hajduka Damir Burić ne može računati na standardni stoperski tandem Ismajli – Simić, koji imaju tri žuta kartona, na također požutjelog vezistu Kalika, na ozlijeđene vratara Posaveca, Bradarića, kapetana Juranovića, pocrvenjelog Vuškovića.
Hajduka ima mnogo problema pred utakmicu jesenskog dijela sezone, možda čak i cijelog prvenstva, u borbi za drugu poziciju koja vodi u kvalifikacije za plasman u Ligu prvaka.
Burić nema baš (pre)velikog izbora, kada je u pitanju zadnja linija.
Igrači koji konkuriraju za mjesta u zadnjoj liniji zajedano su odigrali 92 utakmice u bijelom dresu u svim natjecanjima.
Ove sezone svi zajedno odigrali su samo 11 prvenstvenih utakmica.
Nikada neiskusnija obrana Hajduka neće igrati u jednom Jadranskom derbiju.
Na vratima će biti Marin Ljubić koji je dosadašnjem tijeku aktualne sezone 5 puta bio na vratima kada su u pitanju prvenstveni ogledi, jednom je branio na kup utakmici.
Desni branič Josip Bašić po jednom je nastupio u prvenstvu, u prošlom kolu protiv Dinama na maksimirskom travnjaku.
Ukrajinski stoper Oleksandr Svatok ima 5 prvenstvenih utakmica, jednu u Kupu Hrvatske, te jednu u Europskog ligi.
Društvo Svatoku na stoperskoj poziciji po svemu sudeći činit će debitant u bijelom dresu Stipe Radić.
Za istu poziciju konkurira povratnik nakon ozljede Stipe Vučur, koji još nije niti jednom nastupio u dosadašnjem tijelu sezone.
Na lijevom boku bit će mladi reprezentativac David Čulina, koji je odigrao 10 prvenstvenih utakmica, te jednu u Kupu Hrvatske.
Može li ovakva neiskusna obrana zaustaviti napadački trolist Andrijašević – Čolak – Gorgon?
Vrlo teško!
Tome treba dodati da trener Burić niti jednom kao trener Hajduka nije pobijedio Rijeku.
Doživio je dva poraza u Splitu (0:3 i 1:2), jednom je izgubio u Rijeci (0:1).
Dvije su utakmice završile bez pobjednika na Kantridi (0:0) i na Rujevici (1:1).
S druge strane, trener Simon Rožman prvi put vodi na Poljudu vodi momčad Rijeke koja igra pod imperativom.
Eventualnim porazom, Hajduk bi stekao čak 9 bodova prednosti.