Prva HNL: Dinamo pogotkom Marija Gavranovića u Maksimiru pobijedio Slaven Belupo

Nedjelja, 04. ožujka 2018. 17:06 Napisao/la  SC

Utakmica 24. kola: Dinamo - Slaven Belupo 1:0 (0:0). Gavranović je prvijenac u modrom dresu postigao u 50. minuti glavom nakon ubačaja Sose

Slavlje Dinama
Slavlje Dinama

HT Prva liga - 24. kolo

DINAMO - SLAVEN BELUPO 1:0 (0:0)

Stadion Maksimir. Gledatelja: 637

Sudac: Igor Križarić (Čakovec)

Strijelac: 1:0 Gavranović (50)

Žuti kartoni: Doumbia (Dinamo), Puclin, Kitanovski, Brezovec (Slaven Belupo)

DINAMO: Livaković, Soudani (36 Hajrović), Sosa, Doumbia, Ademi, Olmo, Gavranović (82 Hodžić), Benković, Moro (65 Gojak), Stojanović, Lešković

SLAVEN BELUPO: Marković, Vidović (72 Brezovec), Goda, Doležal, Delić (60 Pejić), Kitanovski, Katić, Ivanovski, Puclin, Musa, Trebotić (60 Rebernik)

Nogometaši Dinama pobijedili su Slaven Belupo.

Prvo je zaprijetio Moro, lopta je prohujala pored vratnice.

Uslijedila je Slaven Belupa. Trebotić je probio desnu stranu, Lešković klizećim udarcem izletio u prazno, a onda Ivanovskog u mat-situaciji odličnim startom spriječio Doumbia .

U 18. minuti Stojanović je ubacio s desne strane, Katić njegov ubačaj blokirao rukom. No, sudac se nije oglasio.

Dinamo je dominirao u prvih 30-ak minuta, bio puno bolja momčad na terenu.

No, gosti su se kvalitetno branili, discipliniranom igrom uspjevali parirat moćnijem suparniku.

Stojanović je u 31. minuti opet bio aktivan po desnoj strani, sada na drugoj vratnici pronašao Ademija koji u padu nije uspio kvalitetno zahvatiti loptu.

Sredinom prvoga dijela ozlijedio se Soudani, alžirski se nogometaš primio za zadnju ložu i sam zatražio zamjenu.

U igru je tako već u 39. minuti ušao Hajrović.

Krajem prvoga dijela velika prigoda za Slaven Belupo.

Gosti su probili desni bok, Kitanovski je zavrnuo loptu prema petercu modrih, a tamo Benković zamalo prevario svog vratara.

Ipak, lopta je zatresla mrežu samo s vanjske strane i otišla u korner. Dinamo je i u drugom poluvremenu nastavio s pritiskom.

Hajrović je u 49. minuti proigrao Gavranovića čiji je udarac otišao pored gola.

Obrana Slaven Belupa popustila je u 50. minuti, Sosa je lijepo ubacio s lijeve strane, a Gavranović glavom postigao prvijenac u modrom dresu.

Dinamo je brzo mogao i do drugog pogotka kada se Hajrović u 64. minuti sjurio pored Kitanovskog, povratno odigrao za Doumbiju koji iz čiste situacije gađa preko gola.

Modri su u drugom dijelu bili još opasniji, Lešković je u 72. minuti bio najviši u skoku, ali glavom tukao pored gola.

Opasan je bio i Slaven Belupo, Puclin je snažno opalio iz daljine u 79. minuti, ali Livaković brani.

Tablice omogućuje Sofascore
Koristimo kolačiće
Na našoj web stranici koristimo kolačiće. Neki od njih su neophodni za rad stranice, dok nam drugi pomažu poboljšati ovu stranicu i korisničko iskustvo (kolačići za praćenje). Možete sami odlučiti želite li dopustiti kolačiće ili ne. Imajte na umu da ako ih odbijete, možda nećete moći koristiti sve funkcije stranice.