Prva HNL: Dinamo rutinski pobijedio, Ivan Lepinjica i Adrian Liber debitirali

Subota, 16. rujna 2023. 19:13 Napisao/la  SC

Adrian Liber

Nogometaši Dinamo ostvarili su turinsku pobjedu protiv Slavena Belupa za kojega su debitirali trener Roy Ferenčina i dvojica bivših domaćih igrača Rijeke, Ivan Lepinjica i Adrian Liber.

Ostavio je Slaven Belupo dobar dojam, prvi je stvorio veliku priliku, Nevistić je obranio Šakotin udarac u 24. minuti.

Brzo je stigla kazna za promašaj, mladi Vidović udarcem sa 17 metara zatresao je mrežu gostiju.

Poznato je da se igra Dinama vrti oko Brune Petkovića, osvjedočeni nogometni majstor kao i obično bio je bazi svih opasnijih akcija modre momčadi.

U drugom dijelu Petković je udarcem s 12 metara pogodio mrežu i otklonio sve nedeoumice oko pobjednika utakmica u kojoj je Slaven Belupo nastojao postići pogodak, imali su nekoliko izglednih prilika (Ortiz 47, Šrtkalj 57).

Na kraju je konačni rezultat postavio još jedan bivši igrač Rijeke, Štefulj je zatresao svoju mrežu.

U 84. minuti ušao je Ademi, veliki pljesak s tribina dočekao je kapetana koji se vratio iz Kine.

DINAMO: Nevistić, Ristovski, Šutalo, Perić, Ljubičić, Mišić, Bulat (84 Ademi), Špikić (46 Emreli), Baturina (76 Rukavina), Vidović (65 Menalo), Petković (76 Drmić)

SLAVEN BELUPO: Sušak, Bosec (86 Hlevnjak), Božić (73 Boras), Međimorec, Štefulj, Lepinjica, Štrkalj (85 Mađarić), Liber (60 Agbekpornu), Mioč, Hoxha, Šakota (46 Ortiz)

Utakmica 8. kola: Dinamo - Slaven Belupo 3:0 (Vidović 25, Petković 50, Štefulj 66-ag)