Prva HNL: Dinamo pobijedio Hajduk na Poljudu pogotkom Brune Petkovića

Subota, 30. ožujka 2024. 21:40 Napisao/la  T. B.

Hajduk praktično ispao iz utrke iako kakav-takav priključak može uhvatiti u 29. kolu, kada na Rujevici igraju Rijeka i Hajduk

Prva HNL - 28. kolo

HAJDUK- DINAMO 0:1

Gradski stadion Poljud. Gledatelja. 31.018

Sudac: Daniel Siebert 7

Strijelci: 0:1 Petković (38)

Žuti kartoni: Krovinović, Šarlija, N. Kalinić, Kleinheisler (Hajduk ), Pierre-Gabriel, Kaneko, Ristovski, Sučić (Dinamo)

HAJDUK: L. Kalinić 6, Moufi 6,5 (od. 78 Dajaku -), Šarlija 5,5, Prpić 5,5, Diallo 5 (od 46. Hrgović 5,5), Sigur 6, Pukštas 5 (od 46. N. Kalinić 5), Krovinović 5,5, Sahiti 5 (od 57. Brekalo 5), Livaja 5,5 (od 57. Benrahou 5), Kleinheisler 6.

DINAMO: Nevistić 7, Ristovski 6,5 Bernaur 7, Theopille 5,5, Pierre-Gabriel 6, Ademi 6 (od 56. Sučić 5,5), Mišić 7, Kaneko 5 (od 55. Špikić 6),Baturina 6,5 (od 75. Bulat -), Hoxha 6 (od 88. KulenoviĆ -), Petković 7,5.

Dinamo je pobijedio Hajduk na Poljudu, nakon 28. kola utrka za naslov prvaka svela se na duel Rijeke i Dinama.

Hajduk je praktično ispao iz utrke iako kakav-takav priključak može uhvatiti u 29. kolu, kada na Rujevici igraju Rijeka i Hajduk.

Nakon što je Rijeka u predigri najvećeg hrvatskog derbija u Kranjčevićevoj dobila Rudeš, ogled na Poljudu bila je utakmica sezone za bijele i modre.

Bruno Petković u 38. minuti okrenuo se u primanju oko Šarlije, lagano je dotrčao do 18 metara okružen četvoricom igrača u bijelim dresovima i neometano loptu poslao u desni Kalinićev kut - 0:1.

Petkovićevim pogotkom Dinamo je stekao prednost nakon prvoga dijela utakmice tijekom koje je zagrebačka momčad puno bolje stajala na terenu iako vratari nisu imali posla, pogodio je Baturina stativu pred odlazak na odmor.

U drugom dijelu Hajduk je preuzeo inicijativu, imali su domaćini nekoliko prilika promijeniti rezultat iako su od 57. minute domaćini igrali bez ozlijeđenog Livaje,

Dvije velike šanse nije iskoristio Hajduk, Nevistić je dvaput vrhunski reagirao.

U 81. minuti Kalinić je primio loptu nakon Theophileove pogreške, krenuo je iskusni napdač Hajduka sam prema Nevistiću, koji je vrhunski reagirao u situaciji jedan na jedan.

U 69. minuti Moufi je ostao sam iskosa zdesna u kaznenom prostoru, Nevistić je uspio skrenuti loptu.

U 85. minuti Krovinović je poletio zrakom na drugoj vratnici, loptu je glavom poslao u vanjski dio mreže.

Pred ispunjenim tribinama utakmicu je autoritativno sudio Nijemac Daniel Siebert.