Kvalifikacije za EP: Hrvatska četvrtom pobjedom i matematički osigurala Eurobasket

Nedjelja, 29. studenog 2020. 19:49 Napisao/la  SC
Kvalifikacije za EP: Hrvatska četvrtom pobjedom i matematički osigurala  Eurobasket

HRVATSKA – ŠVEDSKA 87:72 (22:16, 26:15, 20:22, 19:19)

Sinan Erdem Arena. Bez gledatelja.

Suci: Calatrava (Španjolska), Marques (Portugal), Suslov (Estonija).

HRVATSKA: Bilan 12 (6-8), Krušlin 9, Marčinković 20 (1-2), Mavra, Šakić 14 (2-2), Drežnjak 4, Marić, Prkačin 8 (2-3), Ramljak 4, Rogić 8 (2-2), Ukić 5, Vranković 3 (1-2).

ŠVEDSKA: Anderson 22 (1-2), Czerapowicz 14, Lofberg 7 (2-2), Massamba 4, Ramstedt 14 (2-4), Borg 2, Dawit 2, Gutenius, Lindqvist 5, Pantzar 1 (1-2), Ronnquist, Schuberg 1 (1-4).

Hrvatska košarkaška reprzentacija i matematički je osigurala nastup na Eurobasketu što će se 2022. godine održati u Italiji, Njemačkoj, Gruziji i Češkoj.

Izabranici Veljka Mršića bili su uspješni i u drugoj utakmici istanbulskog „balona“ kvalifikacija D skupine, nakon domaćina upisana je i pobjeda protiv Šveđana, u još jednom impresivnom nastupu hrvatskih košarkaša, koji su tako prva dva kvalifikacijska kruga zaključili s četirima pobjedama.

Do sedme minute utakmice momčadi su nekako bile u „egalu“, a onda su hrvatski košarkaši krenuli i do kraja prvog dijela riješili pitanje pobjednika.

Doduše, početkom treće dionice Veljko Mršić još je jednom morao malo „pritisnuti“ svoje izabranike, „igrajte obranu, u napadu lopta neka samo ide brzo, ne možemo dozvoljavati da ovako lako primamo poene“ grmio je Mršić na prdahu, nakon kojega je sve opet sjelo na svoje mjesto.

Pobjeda hrvatskih košarkaša niti u jednom trenutku nije bila upitna.

Nakon  Bilana, koji je potopio Tursku, prvo ime protiv Šveđana bio je Pavle Marčinković, za 28 minuta provedenih na parketu ubacio je 20 poena, uz samo dvije promašene lopte (7-9 šut iz igre, 5-6 šut za tri poena), uz osam skokova (pet u napadu).

Uz Marčinkovića, Šakić je dodao 14 poena, Bilan 12 uz deset skokova.