EP: Hrvatski košarkaši uvjerljivo pobijedili Češku, protiv Rusije u osmini finala

Četvrtak, 07. rujna 2017. 15:33 Napisao/la  SC
Bojan Bogdanović

Hrvatski košarkaši završili su natjecanje u skupini pobjedom protiv Češke rezultatom 107:69. U osmini finala igraju protiv Rusije.

Utakmica ni o čemu nije odlučivala, pa je Aco Petrović drugačije podijelio minutažu nego što bi učinio da se nije igralo za prestiž.

Bogdanović je utakmicu dobro iskoristio kao pucački trening, u 12 odigranih minuta u prvom poluvremenu ubacio je 17 koševa uz tek dva promašaja.

Dario Šarić ostvario double-double učinak s 18 poena (5/9 za dva, 0/2 za tricu, slobodna bacanja 8/10 i deset skokova.

ČEŠKA: Auda 19, Hruban 15, Satoransky 2, Welsch, Palyza 12, Širina 6, Švrdlik 10, Peterka 3, Bohačik, Križ 2, Kyzlink

HRVATSKA: Krušlin 11, Popović 3, Simon 6, Šarić 18, Ukić 12, Žorić, Planinić 2, Bender 10, Buva 13, Ramljak 7, Tomas, Bogdanović 25

Utakmica 5. kola: Češka - Hrvatska 69:107 (17:28, 23:26, 20:24, 9:29)