Dallas neočekivano uvjerljivo pobijedio, Boston doživio treći najteži poraz u povijesti

Subota, 15. lipnja 2024. 09:30 Napisao/la  SC

Dallas je rezultatom 122:84 pobijedio Boston i osujetio "metlu", u finalnoj seriji Mavericksi su smanjili vodstvo Celticsa na 3:1.

Serija se igra na četiri pobjede, Celticsi su neočekivano doživjeli težak poraz, rezultatski treći u povijesti NBA.

Od pobjede Dallasa (+38) uvjerljivije su bile pobjeda Bullsa protiv Jazza 1998. godine (+42) i Celticsa nad Lakersima iz 2008. godine (+39).

Luka Dončić bio je najbolji igrač, ubacio je 29 poena, ostvario je po 5 skokova i asistencija, igrao je samo 32 minute jer nije bilo potrebe više igrati, do poluvremena je ubacio čak 25 poena.

Kyrie Irving ubacio je 21 poen i ostvario 6 asistencija.

Jaylen Brown ubacio je samo 10 poena, a Tatum je dodao 15.