Luka Dončić ogorčen suđenjem, slovenski izbornik cinično se ispričao Nijemcima

Četvrtak, 11. rujna 2025. 09:24 Napisao/la  SC
Luka Dončić ogorčen suđenjem, slovenski izbornik cinično se ispričao Nijemcima

Slovenci su ogorčeni suđenjem u utakmici četvrtfinala, Luka Dončić posebno je teško doživio poraz od Njemačke:

- Ne slažem se da je ovo dobar rezultat za nas, ciljali smo više, ali mnogi nas nisu poštovali. Radije bih govorio o onima koji su nas podržavali do kraja, jer smo se borili za Sloveniju, za ovaj dres. Kao što sam rekao, svaka čast svim igračima - mogli su biti na odmoru, ali mi smo se ovdje borili za svaku loptu. Radije ne bih govorio o suđenju. Imao sam četiri osobne pogreške na početku treće četvrtine, to mi se u životu nije dogodilo, kazao je Dončić.

Izbornik Aleksander Sekulić kazao je sljedeće:

- Mogao bih početi rekavši da su se od prve minute na terenu događale vrlo čudne stvari zbog kojih mi je bilo žao igrača, ali o tome ne želim pričati. To bi umanjilo sve što su igrači radili na terenu, ne samo danas, već i tijekom cijelog prvenstva. Imamo superzvijezdu, Luku, ali i igrači oko njega rade stvari koje su vrlo zahtjevne. Jako me boli što se danas prema nama postupa s tako malo poštovanja. Boli me jer vidim što igrači osjećaju u svlačionici. Igrali smo sjajnu košarku, mislim da smo bili bolji protivnik, kazao je Sekulić i cinično dodao:

- Očito se moramo ispričati Njemačkoj što smo tako prljava momčad koja u posljednjoj četvrtini radi toliko osobnih pogrešaka!

- Iznimno sam ponosan na svih dvanaest igrača, danas bih im dao ovacije - nadmašili su najbolju momčad na ovom prvenstvu kroz cijelu utakmicu, to je veliko postignuće. Nažalost, nismo uspjeli, ali mislim da možemo otići uzdignute glave što ne mogu svi sudionici ove utakmice, poručio je Sekulić.