JUNIORSKI PH U VATERPOLU

Primorje EB šesto nakon poraza od POŠK-a, Mladost prvak

Subota, 30. ožujka 2013. 13:47 Napisao/la  I. M.

Utakmica za 5. mjesto: OVK  POŠK - Primorje EB 10:6 (3:2, 3:1, 2:1, 2:2). Adriano Čargonja bio je jedini strijelac u redovima Primorja

Utakmica za 5. mjesto

OVK  POŠK - PRIMORJE EB 10:6 (3:2, 3:1, 2:1, 2:2)

Bateni Kantrida. Gledatelja: 100. Suci: Lovre Kuzmanić (Split) i Aleš Blažić (Ika). Delegat: Marijan Risek (Rijeka)

OVK POŠK: Maljković, Katalinić, Bartulović, Radilović, Jurko, Vukelić 2, Rossi, Buha 3 (1), Gadža, Delić 3, Čikeš 1, Kurir 1, Slijepac, Čelan.

PRIMORJE EB: Čubelić, Popović, Pernar, Krainer,Vrlić, Peculić, Štokić, Rakovac, Mudražija, Čargonja 6 (2), Radetić, Antulov, Križanić, Begonja.

Realizacija igrača više OVK POŠK 7 (6) Primorje EB  7 (3).

Peterci OVK POŠK 1 (1) Primorje EB 2 (2).

Isključenje s pravom zamjene: Marko Jurko (OVK POŠK 28 minuta).

Vaterpolisti riječkog Primorja osvojili su šesto mjesto na Juniorskom PH što je u subotu završeno u Rijeci. Izabranici Željka Tonkovića i Aleksandra Tiškivskog poraženi su u dvoboju za peto mjesto uvjerljivo od splitskog POŠK-a sa 10:6. Riječki vaterpolisti nisu imali nikakve šanse jer je jedini strijelac bio Adriano Čargonja koji je dva od šest pogodaka postigao sa pet metara. Nakon pet minuta i šest sekundi igre u prvoj četvrtini bilo je 2:2 a onda su POŠK-ovci sa četiri uzastopna pogotka otklonili sve dvojbe oko pobjednika. Više od osam minuta trajao je golgeterski post Adriana Čargonje, a na veliki odmor otišlo se sa rezultatom 6:3. U posljednjih sedam minuta POŠK je krenuo sa velikih 8:4 i do kraja je održao istu prednost, završilo je 10:6.

Sedmo mjesto osvojili su juniori zagrebačkog Medveščaka bolji od splitskog Jadrana sa 13:10.

HAVK MLADOST - JUG CO 10:8 (2:1, 2:2, 4:3, 2:2)

Bazeni Kantrida Gledatelja: 200. Suci: Nenad Periš (Split), Ante Bura (Šibenik). Delegat: Albert Brala (Rijeka)

HAVK MLADOST: Macelić, Bukić 3 (1), Miloš 4, Jajčinović, Cvanciger 1,Vincek, Gagulić 1, Antunović, Buljan, Živković, Mijatović, Miočević 1, Brčić, Anzulović: Trener: Damir Vincek.

JUG CO: Popadić-Batina, L. Fatović 1, Jurić,Paskojević, Jovanović 1, Dadić, Buconić 2, Ivaniš, Pavličević, Fabris, Šteta, M. Fatović 2, Šturica, Goreta 2. Trener Miho Bobić

Realizacija igrača više HAVK Mladost 7 (3) Jug CO: 8 (3)

Peterci: HAVK Mladost 1 (1) Jug CO

Žuti karton: Trener Jug CO Miho Bobić (14')

Tri osobne pogreške Marino Fatović (Jug CO 25 minuta)

Vaterpolisti zagrebačke Mladosti juniorski su prvaci Hrvatske nakon pobjede nad Jugom CO od 10:8.

U utakmici za treće mjesto splitski Mornar BS pobijedio je Šibenik sa 9:4, no valja spomenuti da su "mornari" vodili sa 8:0 i da je Šibenik prvi pogodak postigao tri minute i 37 sekundi prije kraja .

Bronce je Mornaru podijelio Boško Lozica, srebra je Jugašima uručio Albert Brala a Mladosti je zlatna odličja oko vrata objesio predsjednik HVS-a Predrag Sloboda.

Najbolji igrač prvenstva je Lovre Miloš iz Mladosti kojemu je medalju predao Perica Bukić. Najbolji strijelac prvenstva je Primorjaš Adriano Čargonja sa 19 pogodaka, kojemu je nagradu predao Milivoj Bebić. Najboljem vrataru Prvenstva Mladostašu Ivanu Marceliću priznanje je uručio Marjan Risek.