Primorjaši osvojili broncu pobjedom and POŠK-om

Nedjelja, 12. veljače 2017. 13:51 Napisao/la  SC

Primorje EB - POŠK 12:10 (4:3, 1:3, 4:1, 3:3)

Utakmica za treće mjesto prvenstva Hrvatske

PRIMORJE EB - POŠK 12:10 (4:3, 1:3, 4:1, 3:3)

Bazen Svetice. Gledatelja: 200

Suci: Savinović i Vlašić (Hrvatska). Delegat: Jambrović (Hrvatska). Supervizor: Bebić (Hrvatska)

PRIMORJE EB: Božić 2 obrane, Čunko 1, M. Augusti, Kovačević 1, Brubnjak, Blažić 1, Marić, S. Augusti 2, Saftić 1, Petrić 3 (1), Severinski, Paparić 2, Milošević 4 obrane, Poropat 1

POŠK: E. Sunara 9 obrana, Bego 2, Vujević, Palčić, Butić 3 (1), Šitum 3, Bokan, Škorić, Penava 1, Glibo 1, Ostojić, Paladin, Mijač, L. Sunara

Igrač više: Primorje EB 5 (10), POŠK 4 (8)

Peterci: Primorje EB 1 (1), POŠK 1 (1)

Tri isključenja: Glibo (POŠK)

Juniori Primorja EB osvojili su treće mjesto na prvenstvu Hrvatske čija se završnica igra u Zagrebu.

Primorjaši su u dvoboju za treće mjesto zasluženo pobijedili juniore POŠK-a 12:10 (4:3, 1:3, 4:1, 3:3) i odnijeli brončano odličje.

U borbi za polufinale riječke juniore pobijedio je dubrovački Jug CO 10:9. Bila je to napeta i uzbudljiva utakmica u kojoj su Primorjaši vodili 5:3, a zadnju su četvrtinu dočekali s prednošću od 7:6.

Početkom posljednje četvrtine Filip Kržić i Petar Pejić su preokrenuli rezultat u korist Juga. Merčep je svojim trećim pogotkom minutu i 45 prije kraja pogodio za vodstvo 9:8. Primorje je izjednačilo na 9:9 32 sekunde prije kraja.

Potom Jacob Merčep pogotkom deset sekundi prije kraja polufinalne utakmice pogađa za pobjedu Juga.