JUNIORSKI PH U VATERPOLU

Primorje protiv POŠK-a za 5. mjesto, Jug i Mladost u finalu

Petak, 29. ožujka 2013. 17:20 Napisao/la  I. M.

Za poredak od 5. do 8. mjesto: Primorje EB - Jadran Split 9:8 (3:1, 3:0, 2:5, 1:2 )

Razigravanje za plasman od petog do osmog mjesta

PRIMORJE EB - JADRAN SPLIT 9:8 (3:1, 3:0, 2:5, 1:2 )

Bazeni Kantrida Gledatelja: 200

Suci Andrej Franulović (Rijeka), Ante Bura (Šibenik)

Povjerenik Marijan Risek (Rijeka)

PRIMORJE EB: Čubranić, M. Popović, Pernar, Krainer, Vrlić, Peculić, Štokić 3, Rakovac 2, Mudražija 1, Čargonja 3 (1), Radetić, Antulov, Kren, Begonja

JADRAN SPLIT: Šolić, Kaleb, Divković, Dulčić, Subašić, Đerek, N. Milardović 7 (1), L. Milardović, Tonković 1, P. Popović, Zadro, Šabić, Huić, Dobroslavac

Igrač više: Primorje EB 8 (2), Jadran Split 14 (6)

Peterci: Primorje EB  1 (1) Jadran Split 1 (1)

Tri osobne pogreške: Rakovac (Primorje EB 18 minuta), Čargonja (Primorje EB 28')

Isključenje s pravom zamjene: Štokić (Primorje EB 25 minuta)

Juniori Primorja EB pobijedili su splitski Jadran 9:8 i izborili susret za peto mjesto u subotu od 12.40 protiv OVK POŠK koji je danas sa 13:10 pobijedio zagrebački Medvešćak. Bila je to utakmica sa dva lica Primorjaša. U prve dvije četvrine sve je izgledalo savršeno imali su izabranici Željka Tonkovića prednost od 6:1 na polovini susreta i onda su neobjašnjivo stali. Kada je Nikola Milardović postigao svoj sedmi pogodak na susretu do kraja je ostalo još 37 sekundi. Primorje je na kraju sretno i spretno sačuvalo prednost i igrati će za petu poziciju.

{jb_blackbox-right}Raspored
Subota,  za 7. mjesto (11:30): Medveščak - Jadran Split. Za 5. mjesto (12:40): Primorje EB - OVK POŠK. Za 3. mjesto (13:50):  Šibenik - Mornar BS. Finale (15): Mladost - Jug CO{/jb_blackbox-right}

Nikola Milardović započeo je seriju pogodaka nakon minute i 16 sekundi u prvoj četvrtini za 0:1 no do kraja prve dionice susreta Štokić, Čargonja i Mudražija donose dva pogotka prednosti domaćinima.

Nakon sjajne prve uslijedila je savršena druga četvrtina promatrano iz domaćeg kuta. Rakovac, Štokić sjajnom šraubom i Čargonja deset sekundi prije velikog odmora donose 6:1 i nitko nije niti sanjao da će ovo postati dramatičan susret. Za to su krivi Primorjaši i sjajni Nikola Milardović i velika je sreća da Jadran nije imao samo još jednog raspoloženog igrača.

Nakon što je poslije minute i 47 sekundi u trećem dijelu Štokić pogodio za 7:1 domaćina Eugen Tonković je iskoristio dva igrča više u bazenu za smanjenje na 7:2 poslije dvije minute i 54 sekunde u trećoj dionici. Poslije pogotka Rakovca sa igračem više na tri minute i 26 sekundi od kraja trećeg dijela igre Primorjaši su stali i dozvolili Nikoli Milardoviću da sa tri uzastopna pogotka vrati Jadran u utakmicu jer se u posljednjih sedam minuta ušlo sa rezultatom 8:6 za domaćine.

Posljednji pogodak Primorja na ovome susretu postigao je Adriano Čargonja iz peterca četiri minute i 39 sekundi prije kraja susreta, a do kraja je Nikola Milardović sa još dva pogotka posve ublažio poraz Jadrana koji će svoj susret sa Medveščakom za sedmo mjesto igrati u subotu od 11.30 sati.

U subotu od 15 sati u finalu juniorskog PH za vaterpoliste igrati će Mladost i Jug CO.

Vaterpolisti zagrebačke Mladosti prvi su izborili finale juniorskog PH koje u subotu završava u Rijeci. Fantastičnom igrom u drugom dijelu susreta "žapci" su pobijedili Šibenik sa 11:8 (2:2, 1:2, 4:3, 4:1) a presudilo je iskustvo igranja u Jadranskoj ligi velikog broja igrača Mladosti. Sjajno su se Šibenčani džali u prve dvije četvrine a kada je Filip Petrov četiri minute i devet sekundi od kraja treće dionice igre pogodio za 4:7 iznenađenje se činilo mogućim, no ono se ipak nije dogodilo. Luka Bukić do kraja tog dijela igre sa dva je vezana pogotka vratio Mladost u igru jer se u posljednju četvrtinu ušlo sa neriješenih 7:7.

Ivan Živković i Andro Gagulić u razmaku od samo 33 sekunde donijeli su Zagrepčanima dva pogotka prednosti (9:7), a Perić je lijepom realizacijom igrača više smanjio na 9:8 no to je bilo sve od Šibenčana. Do kraja su Marino Divković i Luka Bukić zaključili priču sa 11:8.

Iako su u polufinale ušli s tri uvjerljive pobjede juniori splitskog Mornara BS poraženi su od dubrovačog Juga CO sa 5:8 (1:2, 2:2, 0:2,2:2). Od početka su Dubrovčani kontrolirali tijek susreta a prvo ime utakmice bio je sin slavnog oca koji je do poluvremena postigao dva pogotka za vodstvo 2:4. Mornar je minutu i 15 prije poluvremena smanjio na 3:4. Kada je Loren Fatović 45 sekundi prije kraja treće četvrtine povisio na 3:6 bilo je jasno da će se za zlato boriti Jug CO. Nakon 58 sekundi u četvrtoj četvrtini Lovro Fatović je po broju postignutih pogodaka prestigao "mornare" i iz klasične kontre povisio na 3:7.  Ivan Jurić tri i pol minute od kraja povisio je na 3:8, a 18 sekundi kasnije Splićani napokon postižu pogodak za 4:8 ali do kraja je ostalo tek tri minute i 12 sekundi. Splićani su četiri sekunde prije kraja postavili konačnih 5:8.