ŽUPANIJSKA (U-13) LIGA U VATERPOLU

Opatija pobjedom nad Primorjem osigurala titulu

Utorak, 02. listopada 2012. 14:25 Napisao/la  M. B.

Vaterpolisti Opatije su u odlučujućoj utakmici posljednjeg kola pobijedili Primorje EB 10:6

ZAVRŠNICA ŽUPANIJSKE LIGE (U-13)

Primorje EB - Opatija 6:10 (1:1, 0:4, 1:2, 4:3)

PRIMORJE EB: Banjanin, Butorac, Bibić, Vucelić, Milde, Krapić 2, Grubješić 3, Skolaris 1, Parmać, Dobrecović, Grbac, Priselac.

OPATIJA: Sušanj, Latin, Tončić, Popović 4, Babić 1, Žigulić 1, Miklošević, Brunjak 2, Šimac, Ivanković, Kurti 1, Milolaža, Frketić 1, Skorić.

Vaterpolisti Opatije pobjednici su županijske U-13 lige. Opatijci su u posljednjem kolu pobijedili vršnjake iz Primorja EB i tako osigurali prvo mjesto  na krilima mnogobrojnih navijača predvođeni izuzetno raspoloženim Popovićem i Brubnjakom.

Rezultati i poredak
Rezultati: ŽVK Primorje - Delfin 3:4, Primorje II - CPK 2:2, Delfin - Palada 5:0, ŽVK Primorje - Jadran 18:1, Primorje - Opatija 6:10.
Poredak: Opatija 18, Primorje 16, Delfin 12, Jadran 11, CPK 7, ŽVK Primorje 6, Palada 6, Primorje II 5 bodova.

Ostale utakmice također su bile pune uzbuđenja, te su se rješavale u posljednjim minutama susreta. U odgođenoj utakmici 5. kola ŽVK Primorje usprkos vodstvu i neiskorištenom petercu pokleknuo je na na ulasku u posljednju minutu susreta od svojih vršnjaka iz Rovinja. CPK je pak prosuo vodstvo dvadesetak sekundi prije kraja kad su iz peterca igrači Primorje II uspjeli izjednačiti rezultat.

Nažalost, zbog bolesti igrača i igračica VK Palada je predala susret Delfinu.

Posebni gosti završnice prvenstva bili su legendarni olimpijci vaterpolo sporta iz našeg kraja: Frano Nonković, srebrni olimpijac sa Olimpijskih igara u Tokiju 1964., Karlo Stipanić, srebrni sa Olimpijskih igara u Tokiju i zlatni olimpijac sa Olimpijskih igara  u Meksiku 1968. koji su predali u ime VS PGŽ pehara i medalje ekipama .