MEĐUNARODNI TURNIR

Rukometaši Trsata najuspješniji klub na 4. Koper kupu

Ponedjeljak, 17. travnja 2017. 16:58 Napisao/la  SC

Trsaćani su osvojili tri zlatne i jednu srebrnu medalju, što ih je svrstalo u najbolji kolektiv na turniru.

Četiri finala, tri zlata, jedno srebro, bilanca je to više nego uspješnog nastupa Rukometnog kluba Trsat na 4. izdanju međunarodnog turnira Koper Cup, koji se održao od 14. do 16. travnja.

Slovensko tlo ponovno se pokazalo plodonosno za mlade rukometaše Trsata koji sada već tradicionalno sudjeluju na tamošenjem Uskršnjem turniru, jednom od jačih u ovom dijelu Europe.

U konkurenciji 200-tinjak ekipa i momčadi iz Slovenije, Njemačke, Mađarske, Italije i Hrvatske upravo se riječki sportski kolektiv okitio najvećim brojem odličja.

Oni najstariji, kadeti rođeni 2000. godine, do zlata su stigli pobijedivši u finalu momčad Slovenj Gradeca (9:6).

Isti sraz donijelo je i finale 2002. godišta, no u njemu su ipak slavili Slovenci.

Dječaci 2004. i 2006. godišta suvereno su osvojili turnir, pomeli konkurenciju i do najvišeg postolja stigli uz stopostotni učinak, s pobjedama u finalu protiv Buja (20:16), odnosno Maribor Branika (12:6).

Blizu medalji bila je i momčad 2007. godišta kojoj je u godinu dana starijoj konkurenciji za dlaku izmakla bronca, porazom od Izole (11:10) u borbi za 3. mjesto.

Odlični rezultati mladih rukometaša Trsata stigli su kao najljepši Uskrsni dar uz potvrdu dobrog rada i poticaj za daljnji napredak trsatske i riječke škole rukometa.