SP U RUKOMETU ZA JUNIORKE

Hrvatska poražena od Rumunjske, Mila Toto jedina svijetla točka

Utorak, 03. srpnja 2012. 22:15 Napisao  Milan Kosanović

Sada imamo dva vrlo teška susreta u kojima ćemo pokušati izboriti plasman dalje, rekao je izbornik Šoštarić

HRVATSKA – RUMUNJSKA 19:23 (9:12)

Dvorana Vodova, Brno. Gledatelja: 400. Sutkinje: Malene i Christiansen (obe Danska).

Hrvatska: Jukić (5), Razum (4), Kapitanović, Dežić, Čović, Krsnik 1, Vukojević 2, Jakara, Toto 8, Debelić, Dragišić, Žuliček 1, Ježić 2, Vidak 2, Milić 3.

Rumunjska: Arghri, Ianasi 3, Ciunt, Perianu 4, Florea 1, Buceschi 8, Pricopi 1, Ivan 1, Safta, Predoi, Dedu, Florica 2, Barbos, Muresan, Varga 1, Apipiei 2

Sedmerci: Hrvatska 6 (7), Rumunjska 5 (6). Isključenja: Hrvatska 14, Rumunjska 6 minuta.

Hrvatska ženska juniorska reprezentacija doživjela je i drugi poraz na Svjetskom prvenstvu u Češkoj. Kobna za igračice izbornika Nenada Šoštarića ovoga puta je bila Rumunjska koja je slavila rezultatom 19:23.

Rumunjke su od samog početka utakmice kontrolirale igru i rezultat, vodile 5:11 i 11:15, no Hrvatska u 46. minuti stiže na minimalan zaostatak (14:15), ali to je ujedno bilo sve što su hrvatske rukometašice uspjele napraviti u ovom susretu.

-          Bili smo jako slabi danas. Osim što je ovo bila treća uzastopna utakmica u tri dana i što su djevojke bile već malo umorne, puno smo griješili. Dobro smo otvorili utakmicu, no kao da smo se uplašili ranog vodstva, počeli smo griješiti u napadu. Rumunjke od kad su preokrenule, znale su kako sačuvati svoju prednost. Imali smo malu šansu sredinom drugog poluvremena kad smo došli na gol zaostatka, no nismo uspjeli utakmicu održati neizvjesnom do samog kraja. Sada imamo dan odmora, a potom dva vrlo teška susreta u kojima ćemo pokušati izboriti plasman dalj, rekao je izbornik Šoštarić.

Ipak, nakon poraza od Rumunjske nije sve tako crno, svijetla točka ponovno je bila vanjska igračica Zameta Mila Toto koja je već treću utakmicu za redom najefikasnija igračica u hrvatskim redovima.

U ostalim utakmicama skupine D sljedeći protivnik Hrvatske, Nizozemska je pregazila Tunis s čak 17 pogodaka razlike dok je Brazil i nakon trećeg kola ostao neporažen te nanio prvi poraz hrvatskom egzekutoru iz prvog kola Norveškoj.

Hrvatska u četvrtak u 17.15 sati igra protiv reprezentacije Nizozemske.

Ostali rezultati skupine D: Nizozemska – Tunis 41:24, Brazil – Norveška 23:21

Poredak nakon trećeg kola: Brazil 6 (+7), Rumunjska 4 (+11), Nizozemska 3 (+14), Norveška 3 (-1), Hrvatska 2 (+9), Tunis (-39) bez bodova.