JUNIORSKI SP RUKOMETAŠICA

Hrvatska pobijedila Španjolsku i ostala u borbi za 9. mjesto

Srijeda, 11. srpnja 2012. 10:18 Napisao/la  SC

Hrvatska - Španjolska 22:21. Španjolke su u 51. minuti sa minus šest stigle na 17:20, ali Hrvatska je u završnici sačuvala prednost

HRVATSKA – ŠPANJOLSKA 22:21 (14:10)

Dvorana Vodova, gledatelja: 100 Suci: Gonzales, Prieto Pais (Čile).

HRVATSKA: Jukić, Razum, Kapitanović, Dežić, Čović 5, Krsnik 1, Vukojević 1, Jakara, Toto 3, Debelić, Dragišić 4, Žuliček, Ježić 3, Vidak, Milić 5

ŠPANJOLSKA: Encinas, Lopez 1, Sempere, Ausas 2, Teres 1, Fernandes 3, Garcia, Aramendia 1, Segura 4, Falcon 4, Frances, Esteban, Alvarez, Cobo, Gonzalez 5, Mujica.

Isključenja: Hrvatska 12, Španjolska 10 minuta.

Hrvatska ženska juniorska reprezentacija (igračice rođene 1992. i mlađe) pobijedila je Španjolsku 22:21 u razigravanju za plasman od 9. do 16. mjesta na Svjetskom prvenstvu u Češkoj. Ovom pobjedom naše su juniorke osigurale borbu za 9. mjesto te poslale Španjolke u borbu za 13. mjesto. U prvih 15 minuta susreta bolje su bile Španjolke i povele 6:3. Hrvatska u samo nekoliko minuta preokreće rezultat, najprije s igračicom manje izjednačuje, a potom koristi igračicu više i prelazi u vodstvo, u 20. minuti bilo je 8:6.

Do kraja poluvremena naše djevojke tu su prednost i povećale na 14:10. S istom se razlikom ušlo u posljednjih 15 minuta. Naše djevojke u 48. minuti imaju +6, 20:14, međutim Španjolke u 51. minuti dolaze na 20:17. Do kraja utakmice Hrvatice su uspjele sačuvati vodstvo zahvaljujući odličnoj Antoniji Jukić na golu te tako odlaze u borbu za 9. mjesto.