JUNIORSKI SP RUKOMETAŠICA

Hrvatska pobijedila Brazil i izborila drugi krug

Petak, 06. srpnja 2012. 23:11 Napisao/la  SC

Hrvatska - Brazil 33:22. Hrvatskim rukometašicama na ruku je išla i pobjeda Rumunjske protiv Nizozemske 22:20

HRVATSKA – BRAZIL 33:22 (16:10)

Dvorana Vodova, gledatelja: 500. Suci: Alireza Moussaviannashad Sadeghi, Majid Kolahdouzan (Iran).

HRVATSKA: Jukić 5 obr, Razum 6 obr, Kapitanović, Dežić, Čović 3, Krsnik 2, Vukojević 7, Jakara, Toto 4, Debelić 1, Dragišić, Žuliček, Ježić 5, Vidak 6, Milić 5.

BRAZIL: Da Silva Lais, Feitosa, De Souza 4, Macedo, De Araujo 2, Costa 1, Da Silva 1, Araujo 5, Da Rocha, De Jesus 3, Nunes, Vieira 1, Martins, Ansolin 3, Barbosa 2, Marques.

Sedmerci:  Hrvatska 11 (10), Brazil 1(1). Isključenja: Hrvatska 6, Brazil 2 minute.

Hrvatska ženska juniorska reprezentacija (1992. godište i mlađe) u posljednjem je,  5. kolu Skupine D Svjetskog prvenstva u Češkoj, svladala Brazil s uvjeljivih 33:22. No treba reći da su Brazilke već osigurale prolazak dalje s prvog mjesta u skupini tako da im utakmica nije imala rezultatsku važnost. Imperativ pobjede kojom bi produžile nadu u prolazak u osminu finala sputao je našu reprezentaciju. Počele su loše i već nakon pet  minuta i 1:4 na semaforu izbornik Šoštarić povao je minutu odmora. Nakon toga, Hrvatska je zaigrala kako zna, dostigla Brazilke i potpuno preokrenula utakmicu. Brazilke su zahvaljujući čvršćoj obrani Hrvatske dosta griješile u napadu, a hrvatske rukometašice to su  kažnjavale i na odmor se otišlo s prednošću Hrvatske  16:10.

Ovog puta nije se dogodio pad u drugom dijelu kao na većini dosadašnjih susreta, izgleda da je loš period ostao ispucan na početku i Hrvatska je nastavila s dobrom igrom iz prvog poluvremena. Brazilke nisu znale kako probiti našu zgusnutu obranu i razlika je iz minute u minutu rasla za konačnih 33:22.

Rumunjska je pobijedila Nizozemsku u posljednjem susretu 22:20 i Hrvatska je osigurala plasman u drugi krug.