BALKANSKO PRVENSTVO

Zapaženi nastupi riječkih triatlonaca

Srijeda, 22. srpnja 2015. 19:42 Napisao/la  sc

Triatlonci Rivala osvojili su tri naslova prvaka      u aquatlonu

U Zagrebu su održane utrke Balkanskog triatlon prvenstva i Prvenstva Hrvatske u aquatlonu na temperaturama od 40 stupnjeva Celzija izmjerenih u hladu. Izvrstan nastup hrvatskih predstavnika okrunila je pobjeda mješovite ekipe Škevin - Šaban - Lukina - Krivec u štafetnom triatlonu, zlato Luke Paliske u juniorskoj konkurenciji, srebro Elizabete Vitasović i bronca Chiare Peruško kod juniorki te bronce Paole Horvat u kadetskoj konkurenciji.

Na Otvorenom triatlon prvenstvu Balkana plivalo je, bicikliralo i trčalo 280 triatlonaca i triatlonki iz Grčke, Rumunjske, Turske, Češke, Bugarske, Ukrajine, Nizozemske, Poljske, Litve, Mađarske, Slovenije, Makedonije i Hrvatske. U svojim kategorijama Hrvatsku je predstavljalo i 17 triatlonaca TK Rival – Rijeka.

U utrci Age Group triatlonaca drugoplasirani su bili Danilo Vejnović u kategoriji M35 i Žaljko Žic Solis u kategoriji M55. Karla Šešelja plasirala se je na 4. mjesto, Lucija Petrović 8. a Andrea Juričić 12. kategorije juniorki.

Leon Pandža bio je 9. junior, Marin Jotanović 11., Rene Zbašnik 16., Filip Cvijetić 17., Ivan Vuletić 21., Jakov Radić 22. kod kadeta. Šesta kadetkinja bila je Lea Šešelja, Dorotea Čargonja 9., Irina Puvača 12., Gioia Gruber 32., Josipa Vuletić 34., a Tea Begonja 35.

Utrke Prvenstva Hrvatske u aquatlonu, kombinaciji plivanja i trčanja, bodovane su se za hrvatski triatlonski Kup. Triatlonci Rivala osvojili su tri naslova prvaka Hrvatske, šest srebrnih i jedno brončano odličje.

Karla Šešelja kod mlađih juniorki i Ivan Vuletić kod mlađih kadeta postali su prvaci Hrvatske. Srebro su osvojili Lucija Petrović, mlađa juniorka, Marin Jotanović kod kadeta, kadetkinja Lea Šešelja i mlađi kadet Rene Zbašnik. Brončano odličje osvojio je Leon Pandža u mlađe juniorskoj kategoriji.

U ekipnom aquatlonu zlatno odličje je osvojila juniorska ekipa u sastavu Karla Šešelja, Lucija Petrović i Andrea Juričić, srebro je osvojila kadetska muška ekipa, Marin Jotanović, Ivan Vuletić i Rene Zbašnik kao i kadetska ženska ekipa u sastavu Irina Puvača, Gioia Gruber i Josipa Vuletić.

Čestitke TK Maksimiru i HTS-u na izvrsno organiziranim utrkama i novini, izmiještanju trčanja na Jarunski otok, čime su takmičenja dobila na preglednosti i atraktivnosti za publiku koja se je okupila i bodrila aquatlonce na plažama jezera u ovom omiljenom zagrebačkom izletištu.