TK RIVAL

Vrlo uspješan sportski vikend triatlonaca

Četvrtak, 25. kolovoza 2016. 22:31 Napisao/la  SC

Mladi riječki triatlonci i triatlonke uspješni u Makedonij, Austriji i na Cresu

Članovi TK Rival proteklih dana sa velikim su uspjehom nastupili na natjecanjima u Makedoniji, Austriji i na Cresu.

Nakon desetodnevnih priprema u Makedoniji sudjelovali su na Otvorenom prventvu Makedonije u triatlonu održanom u mjestu Rdožda (Ohrid).

Kadet TK Rival Filip Cvijetić apsolutni je pobjednik super sprint triatlon utrke.

Srebro je osvojila kadetkinja Gioia Gruber, a broncu Vanja Seršić u konkurenciji seniora.

U utrci su nastupali triatlonci iz Makedonije, Bugarske, Njemačke i Hrvatske.

Osim sportskoga ovo je gostovanje imalo i edulativni karakter jer su u deset dana proputovali i istražili Dalmaciju, Crnu Goru, Albaniju i istok Makedonje kao gosti triatlon kluba Titani iz Struge i njihovog predsjednika Nikole Kutanoskog.

Obišli su u krug cijelo Ohridsko jezero, kroz Albaniju i Makedoniju.

Biciklama su osvojili prijevoj Gornja Belica, na 1800m nadmorske visine te dogovorili daljnju suradnju i razmjenu triatlonaca Rijeke i Makedonije.

Početnici su pak bili uspješni na natjecanju Alpe - Adria kupa u Kaigerseeu u Austriji.

Aurora Valinčić osvojila je zlatno odličje u kategoriji do 10 godina, Elna Ban bila je brončana u kategoriji do 8 godina.

Antonio Ban je osvajanjem 4. mjesta u kategoriji do 12 godina osigurao postolje u ukupnom poretku nakom posljednje utrke, 03.09. na Bledu.

U sklopu Festval sporta i rekreacije PGŽ-a, održan je jubilarni 10. Creski triatlon.

Najmlađi pobjednik svih vremena postao je kadet TK Rival Ivan Vuletić.

Ivan je pobijedio u konkurenciji 77 sportaša, triatlonaca među kojima su bili i ironman finišeri.