MEĐUNARODNI TURNIR U ZAGREBU

Taekwondo klub Sušak osvojio ukupno 21 odličja

Utorak, 01. prosinca 2015. 20:15 Napisao/la  SC

Natjecatelji  Taekwondo kluba Sušak osvojili 7 zlatnih, 6 srebrnih i 8 brončanih odličja

U subotu, 28. studenog 2015. godine, pod pokroviteljstvom predsjednice Republike Hrvatske Kolinde Grabar – Kitarović, Ministarstva znanosti obrazovanja i sporta te Grada Zagreba, u Dvorani Doma sportova održao se jedan od najjačih međunarodnih turnira u Hrvatskoj Lee Kwangbae Jastreb kup i Jastreb Limač open na kojem je sudjelovalo 1030 natjecatelja iz 70 klubova iz 8 zemalja.

Taekwondo klub Sušak nastupio je s 28 natjecatelja koji su osvojili ukupno 21 medalju i to 7 zlatnih, 6 srebrnih i 8 brončanih odličja.

U konkurenciji mlađih kadeta, kadeta, juniora i seniora taekwondo klub Sušak zauzeo je visoko 2. mjesto, odmah iza domaćina, u ukupnom poretku između 70 klubova.

U konkurenciji mlađih kadetkinja, kadetkinja, juniorki i seniorki članice taekwondo kluba Sušak zauzele su odlično 6. mjesto dok su limači natjecanje završili kao treće plasirani u ukupnom poretku.

Kao najbolja starija kadetkinja B turnira proglašena je Klara Polić u kategoriji kadetkinja do 47 kg.

Na najvišu stepenicu postolja popeli su se Matea Lazarević u kategoriji limačica A do 33 kg., Aleksandar Polh u kategoriji limača B preko 30 kg., Karlo Kajba Šimanić u kategoriji mlađih kadeta limača do 39 kg., Chiara Vatta u kategoriji mlađih kadetkinja do 24 kg., Ivano Kurtović u kategoriji mlađih kadeta do 33 kg., Klara Polić u kategoriji kadetkinja B do 47 kg. i Matija Ružić u kategoriji juniora do 63 kg.

Srebrnim odličjem okitili su se Luka Vičević u kategoriji limača A preko 40 kg., Nikola Babić u kategoriji limača B do 20 kg., Niko Scrobogna u kategoriji limača B preko 30 kg., Sonja Scrobogna u kategoriji mlađih kadetkinja do 47 kg., Antonio Vujević u kategoriji kadeta B do 61 kg. i Dean Krbavac u kategoriji juniora do 55 kg.

Kao trećeplasirani natjecanje su završili Andro Kregar u kategoriji limača A do 36 kg., Jakov Jelača u kategoriji limača A do 40 kg., Greta Brusić u kategoriji limačica B do 24. kg, Vitor Polić u kategoriji mlađih kadeta do 36 kg., Victor Vatta u kategoriji mlađih kadeta preko 51 kg., Đana Haskić u kategoriji mlađih kadetkinja preko 51 kg., Antonia Bušljeta u kategoriji kadetkinja B do 41 kg. i Erik Krbavac u kategoriji kadeta A do 45 kg.