PH U STOLNOM TENISU

STK Malinska Dubašica dobar domaćin

Utorak, 26. travnja 2016. 12:39 Napisao/la  SC

PH za kadetkinje i kadete okupilo     8 muških i 5 ženskih ekipa

U Malinskoj je od 22. do 24. travnja 2016. godine održano Prvenstvo Hrvatske za kadetkinje i kadete. Organizatori ovog natjecanja bili su Hrvatski stolnoteniski savez i STK Malinska-Dubašnica.

Prvog dana održano je natjecanje u ekipnoj konkurenciji. Nastupilo je 8 muških i 5 ženskih ekipa (30 igrača i 17 igračica). Za drugi dan ostali su samo mečevi za 1. do 4. mjesta.

Drugog dana najprije je razriješena dilema koja će se ekipa okruniti najboljom kadetskom ekipom u Hrvatskoj. U ženskoj konkurenciji prvo mjesto osvojile su kadetkinje HASTK MLADOST ZAGREB, drugo mjesto kadetkinje STK BJELOVAR, dok su treće mjesto osvojile kadetkinje STK LjUBEŠĆICA.

U muškoj konkurenciji prva dva mjesta otišla su ekipama iz Zagreba. Prvo mjesto osvojili su kadeti HASTK MLADOST ZAGREB, a drugo mjesto kadeti GSTK ZAGREB. Treće mjesto osvojili su kadeti STK PULA.

U nastavku drugog dana, koji je trajao od 9,30 do 20,30, najbolje kadetkinje i kadeti (32 + 32) odmjeravali su snage u parovima i pojedinačno.

Trećeg i zadnjeg dana održana su završna natjecanja u parovima i pojedinačnoj konkurenciji.

Par Jakov Jakelić/Ivo Ban osvojili su prvo mjesto, Leon Šantek/Karlo Antolović osvojili su drugo mjesto, a Aleks Krstevski/Domagoj Kramarić treće mjesto.

U konkurenciji parova kod kadetkinja prvo mjesto osvojile su Marta Vukelić/Klara Bardač, drugo mjesto Ivana Grgić/Lidija Vranješ dok su treće mjesto osvojile Hana Arapović/Daria Arapović.

U pojedinačnoj konkurenciji najuspješnija je bila članica HASTK MLADOST ZAGREB Klara Bardač koja je u finalu pobijedila mladu Hanu Arapović iz kluba STK DR. ČASL. Treće mjesto podijelile su Mara Vukelić iz AQUAESTIL-a Sara Sušac iz HASTK MLADOST ZAGREB.

Kod kadeta se ponovila dominacija HASTK MLADOST ZAGREB. Prvo mjesto osvojio je, bez većih napora, Jakov Jakelić podijedivši u finalu svog klubskog kolegu Ivora Bana. Treće mjesto pobijedijelili su Domagoj Kramarić iz STK ZABOK i Aleks Krstevski iz STK PULA.

U konkurenciji kadeta natjecao se i naš Leonardo Šplehar, kojemu je ovo bilo prvo prvenstvo na državnom nivou. Iako je prošao svoju grupu kao drugi, u prvom meču osmine finala nije uspio pobijediti svog suparnika iako se srčano bodrio podržan domaćom publikom.

Ovaj rezultat je nešto što je bilo i očekivano, za sada, na što mu i čestitamo, ali smo sigurni da će sljedećeg puta biti barem „malo“ bolje.

Prema nekim komentarima koje su učesnici uputili organizatorima, moglo bi se reći da je ovo bio jedan od najbolje organiziranih turnira u Hrvatskoj zadnjih godina.

A da bi sve bilo tako dobro, zaslužan je veliki broj članova kluba STK Malinska-Dubašnica, na čelu sa članovima Izvršnog odbora, koji su u dobro ugođenom timskom radu dali sve od sebe i ispunili sve postavljene zadatke.

Zahvala organizatora ide članovima stolnoteniskog kluba OPATIJA 08 koji su drugog dana pomogli u suđenjima, Općini Malinska-Dubašnica, TZ Malinska, udruzi TERMEN, Komunalnom društvu DUBAŠNICA i sponzorima Trgovini Krk i Pekari ILIRIJA.

Rukovodstvo STK Malinska-Dubašnica vjeruje da je i ovaj turnir u njihovoj organizaciji dokazao da su klub koji zna i može, a sigurni su da i hoće biti organizatori još puno ovakvih turnira u Malinskoj. Osim što oni donose neke sportske sadržaje na otok, to je ujedno i punjenje smještajnih kapaciteta van sezone te samim time i dodatni prihod lokalnog stanovništva.