PH U STOLNOM TENISU

Luka Šarčević pojedinačno brončani, Srdoči ekipno drugi

Utorak, 24. travnja 2012. 09:31 Napisao/la  SC

Uz ove dvije medalje, Luka Šarčević i Andrej Graovac u parovima su osvojili treće mjesto

Luka Šarčević, Andrej Graovac i Filip Štimac, članovi Stolnoteniskog kluba Srdoči, osvojili su drugo mjesto u ekipnom nastupu na kadetskom prvenstvu Hrvatske održanom u Osijeku, dok je Luka u pojedinačnom nastupu bio treći, a par Šarčević-Graovac osvojio je treće mjesto.

Srdoči su u skupini ostvarili tri pobjede svladavši osječki Vodovod 3:1, vinkovačku Lokomotivu 3:2 i prvog nositelja varaždinski Igea Željezničar 3:1. Kao pobjednici skupine Riječani su se plasirali u finale gdje su poraženi od STK Brckovljani 3:1.

Luka Šarčević na pojedinačnom prvenstvu Hrvatske za kadete, na kojem je nastupilo 32 natjecatelja, osvojio je treće mjesto izgubivši u polufinalu od Mateja Murata s 4:0 (STK Brckovljani). Nakon tri pobjede u skupini Luka Šarčević pobijedio je  Karla Jambora iz Čakovca s 4:0  i Luku Martineka, člana Brckovljani, s 4:0. Andrej Graovac nakon drugog mjesta u skupini za ulazak među osam najboljih kadeta izgubio je  od člana Igea – Željezničar iz Varaždina Frana Goloba s 4:0.

Luka Šarčević-Andrej Graovac u parovima osvojili su treće mjesto izgubivši u polufinalu u dramatičnoj završnici petog seta od varaždinskog para Vidačeka-Podkrajac s 3:2.