Juniorke Primorje Aqua Marisa državne prvakinje

Ponedjeljak, 26. ožujka 2018. 10:07 Napisao/la  SC

Plivačice Primorje Aqua Marisa su na državnom juniorskom prvenstvu u sinkroniziranom plivanju održanom 24. i 25. ožujka 2017. u Zagrebu na bazenu Mladost osvojile su četiri zlatne i jednu brončanu medalju te tako postale apsolutne prvakinje države u juniorskoj konkurenciji čime su ponovile prošlogodišnji uspjeh i pokazale da u ovom trenutku nemaju konkurenciju u ovoj dobnoj skupini.

Slavlje riječke ekipe je tim veće što je uspjeh ponovo postignut izuzetno nadmoćno nad konkurencijom uz velike bodovne razlike po disciplinama.

Uz riječke sinkrice medalje su osvojile još i plivačice zagrebačkog Medveščaka, ukupno pet, a jednu osvojenu medalju imaju plivačice ŠASK-a iz Zagreba.

Za Primorje Aqua Maris nastupile su Magdalena Radovčić, Matea Butorac, Petra Juranović, Katja Turković, Ani Jurković, Elena Galović, Paola Poklepović i Lea Petrović koje su osvojile zlato u disciplinama solo, duo i tim.

Za disciplinu kombinirane rutine osvajačicama zlata su se pridružile Ivona Stojšić i Ivana Radetić koje se pripremaju za prelazak u ovaj rang natjecanja.

Glavna trenerica juniorske ekipe je Monica Lazarić kojoj je velika pomoć u pripremi ovog uspjeha bila pomoćna trenerica Marta Jeličić.

U disciplini solo prvakinja države postala je Matea Butorac dok je Petra Juranović osvojila sedmo mjesto.

Najuspješnija disciplina za Primorjašice bila je duet u kojoj su Magdalena Radovčić i Matea Butorac s rezervom Petrom Juranović osvojile zlato, dok su broncu osvojile Katja Turković i Ani Jurković.

Sa sve četiri osvojene zlatne medalje Matea Butorac je najuspješnija juniorka Republike Hrvatske ove sezone.

Veliki je ovo uspjeh za riječke juniorke plivačice koje su proglašene i najboljom juniorskom ženskom ekipom Županije primorsko-goranske za 2017. godinu i potvrda očekivanja njihove trenerice Monice Lazarić koja je nakon Kupa revija održanog u veljači najavila i osvajanje naslova državnih prvakinja.