JUNIORSKO PH U ATLETICI

Ivan Vujević osobnim rekordom ispunio normu za SP

Utorak, 16. veljače 2016. 20:22 Napisao/la  SC

Klara Barnjak osvojila dvije, Noah Luca Matacun osvojio jednu zlatnu medalju

Atletičari Kvarnera razloga za slavlje imaju zbog odličnih rezultata postignutih na prvenstvu Hrvatske u dvorani Kantrida za juniore i juniorke.

Ivan Vujević ponovno je stao na pobjedničko postolje, te je pokazao de je u svojoj konkurenciji daleko najbolji.

Skok u dalj 7,62 je njegov osobni rekord, ali i ispunjena norma za svjetsko juniorsko prvenstvo, koje su ove godine održava u Poljskoj.

Stao je Vujević na postolje i u troskoku, u kojem je zauzeo drugo mjesto sa skokom 14,56.

Klara Barnjak osvojila je dvije zlatne medalje. Klara je obranila zlato u utrci 60m prepone 8,84 i zlato u skoku u dalj 5,98.

Zlato je ovoga puta pripalo i Noahu Luci Matacunu u skoku u vis. Matacun je iz drugog pokušaja preskočio letvicu na 2,03 što je bio i pobjednički skok.

Njegov klupski kolega Tin Vlahinja u istoj disciplini zauzeo je odlično treće mjesto skokom 1,91, te su dva predstavnika Kvarnera bila na postolju u istoj disciplini.

Od juniorki Kvarnera dvije predstavnice ušle su u finale na 60m Luana Bobnaović bila je 4. s vremenom 8,13 a Petra Gojak 5. s vremenom 8,20. Ana Miškulin nastupala je u polufinalu 8,57.

U skoku osim pobjednice Klare Barnjak nastupale su: 5. Petra Gojak 5,21, 6. Erika Žikić 5,17, 8. Luana Bobanović 4,99, 10. Matea Buha 4,88.

Nea Bgarić u bacanju kugle od 4kg ponovno je prebacila svoj osobni rekord 10,91 no nedostajalo je još 28 cm do brončane medalje. Svaka pohvala Nei na njezinom rezultatu.

Dorotea Ferizovoć u skoku u vis bila je 7. Sa skokom 1,50.

Odličan nastup imao je Marino Dotlić na 60m zauzevši u finalu 4. mjesto 7,29. Ovo je fenomenalan plasman uzevši u obzir da se Marino tek prije dva mjeseca pridružio atletici!

Njegovi kolege Andrej Škerjanc, Erik Sluga i Luka Čepić nisu ušli u finale, no uzmimo u obzir da su oni još uvijek mlađi juniori.

U dalju uz Vujevića nastupao je i Vito Boca kojemu je skok od 6,73 bio i osobni rekord.

U finalu 60m prepone Romano Polić i Andrej Omeragić zauzeli su 6. i 7. mjesto.

Marija Tolj članica Dinama Zagreb ponovno je popravila državni rekord u bacanju kugle od 4 kg, hicem od 14,48.