Rijeka pobjednik 47. izdanja turnira Petar Radaković

Četvrtak, 05. travnja 2018. 10:08 Napisao/la  SC

Stariji pioniri Rijeke pobjednici su 47. izdanja memorijalnog turnira "Petar Radaković" odrežanog na igralištu Robert Komen.

Rijeka je u finalu svladala Lokomotivu 2:1. Dvostruki strijelac bio je Niko Gajzler koji je ujedno proglašen i za najboljeg igrača turnira.

Gajzler je kandidaturu za titulu za najboljeg igrača u finalu istaknuo već u 15. minuti kada je sjajno primio dubinsku loptu i provukao s braničem na leđima, te prizemno pospremio u suprotni kut.

U prvoj minuti nastavka Rijeka je povećala vodstvo. Visoko je pritisnula Lokomotivu, vratar Vincelj je malo odugovlačio, a Gajzler pravovremeno uklizao i poslao loptu u mrežu za 2:0.

U 39. minuti Lokomotiva je smanjila na 2:1. Nakon kornera Grgić je sa nekih desetak metara snažno opalio po sredini gola i postavio konačan rezultat za veliko slavlje pionira Rijeke.

U polufinalu Rijeka je svladala Rudar 2:0 pogocima Mendrile i Gajzlera. Oba pogotka postignuta su pred kraj utakmice. Bossi je lijepo prošao po desnoj strani i u petercu pronašao Mendrilu, koji je nogom skrenuo loptu u mrežu za 1:0.

Pobjedu je potvrdio Gajzler. Babić je okomitom loptom pronašao Gajzlera koji se oslobodio čuvara i u padu nogom, sa nekih osam metara, pospremio loptu u donji desni kut.

Za Rijeku su na turniru nastupili: Muhamed Tanjić, Filip Kamauli, Mateo Pendić, Dino Nedić, Mihael Šušnjar, Andro Babić, Marko Bogdanović, Maro Katinić, Niko Gajzler, Franko Buljanović, Eric Flego, Marino Dubravčić, Anton Valić, Noah Bossi, Damjan Mendrila, Nikša Čulina, Loren Radić i Vito Marot.