Pioniri Zameta postali prvaci u zadnjem kolu

Ponedjeljak, 03. lipnja 2019. 22:44 Napisao/la  SC

Pioniri Zameta prvaci Prve nogometne lige NS Rijeka.

U vrlo uzbudljivoj završnici prvenstva za pionire pobjednik se odlučivao u zadnjem kolu.

NK Zamet je na Podmurvicama dočekao HNK Orijent 1919, dok je HNK Rijeka gostovala u Kostreni kod ekipe Pomorca 1921.

Na tablici su Zamet i Rijeka imali isti broj bodova, u međusobnim ogledima svaka ekipa je imala po jednu pobjedu istim rezultatom i u slučaju pobjeda obje ekipe, prvaka je odlučivala gol-razlika.

Ekipi Zameta je trebala pobjeda u kojoj će postići minimalno pet golova više kako bi na tablici prestigli Rijeku.

Na poluvremenu Zamet vodi 4:0 a Rijeka vodi 4:1 i preostaje još 35 minuta nade da se ostvari nemoguće i dostigne željena razlika.

U drugom poluvremenu Zamet kreće na sve ili ništa no čak 15 minuta je trebalo za prvi gol u drugom poluvremenu.

Uskoro još dva pogotka i rezultat 7:0 što je nedovoljno.

I opet period bez golova.

Iz Kostrene stižu vijesti da je Rijeka i dalje ispred Zameta.

Na Podmurvicama kreće se na sve ili ništa i u furioznoj završnici pioniri Zameta postižu 3 zgoditka za ukupnih 10:0.

Iz Kostrene stižu vijesti da je utakmica gotova i veliko slavlje Zamećana može početi.