Kup Hrvatske: Kadeti Rijeke uvjerljivo poraženi na gostovanju u Splitu

Srijeda, 05. ožujka 2014. 14:42 Napisao/la  SC

Utakmica osmine finala: Split - Rijeka 4:0 (1:0)

Kup Hrvatske, kadeti

SPLIT – RIJEKA 4:0 (1:0)

Utakmica osmine finala Kupa Hrvatske za kadete: Split - Rijeka 4:0 (1:0). Pomoćno igralište u Parku mladeži. Gledatelja: 50. Sudac: Ivo Krečak (Šibenik) - 7.

Strijelci: 1:0 Jović (37'), 2:0 Roglić (43'), 3:0 Mikulić (46') , 4:0 Smokrović (66').

Žuti kartoni: Jakić, Skaramuca, Ljubić (Split ), Postonjski (Rijeka).

SPLIT: Tomić, Maglica, Jović, Mikulić, Glavaš (od 59' Ljubić), Jakić, Roglić (od 7' Nikpalj), Samac (od 78' Veljača), Grubišić, Smokrović (od 74' Roguljić)

RIJEKA: Stjepić, Šarković, Čanković (od 57' Nakić) , Biasol, Cvetković, Postonjski (od 49' Fatić), Belobrajdić (od 70' Svetić), Lucić (od 57' Klenovšek), Iličić, Budan, Mrdeša (od 49' Erlić).

Kadeti Splita u utakmici osmine finala Kupa Hrvatske na svom travnjaku deklasirali su vršnjake iz Rijeke. Domaćin je svoju nadmoć materijalizirao krajem prvog i u drugom poluvremenu.

Mrežu gostiju načeo je Jović u samoj završnici prvog dijela kada je u pravoj maloj minijaturi nanizao nekoliko igrača Rijeke i  poslao loptu pored nemoćnog Stjepića - 1:0. U nastavku susreta u roku od tri minute "crveni" su dva puta zatresli mrežu Riječana.

Najprije se u listu strijelaca u 43 minuti upisao Roglić koji je u solo-akciji prevario nekoliko gostujućih igrača, ušao u kazneni postor te matirao Stjepića kojem nije preostalo ništa drugo nego da izvadi loptu iz mreže. Mikulić je u 46. minuti postigao euro gol udarcem s dvadesetak metara iz kosa, lopta je završila u gornjem kutu gola gostiju. Konačni rezultat postavio je u 66. minuti Smokrović nakon kontre domaćina. Nogometašu Splita nije bilo teško loptu poslati u riječku mrežu.